Volkswagen iD.Buzz ile ilgili tüm detaylar burada!

volkswagen id.buzz

Son aylarda Volkswagen, elektrikli Volkswagen iD.Buzz ile ilgili yoğun bir duyuru niteleğinde bilgilendirme yayınlamıştı.Yepyeni bir kimlik ile elektrikli otomobillerin en farklı konseptine sahip iD.Buzz, kendine has tasarıma ve nötr renklere sahip gövdesiyle tüm detaylarıyla yazımızda sizlerle olacak.

Buzz, Volkswagen ID.4 ve ID.5’ten çok daha büyük, daha yüksek ve daha ağırdır, az sayıda teknik benzerliklere sahiptir.

İki ayrı ön koltuğa ve üç kişilik bir arka koltuğa sahiptir. En arkada rahatlıkla eşyalarınızı saklayabilirsiniz. iD.Buzz rahat, sessiz ve tamamıyla pürüzsüz.0/100’e 10.4 saniyede ulaşıyor ancak 145 km/s’lik azami hızı ile mütevazıdır.Küçük dönüş dairesi (11.1 m) şehir içinde çok manevra kabiliyetine olanak sağlar.Neredeyse iki metre genişliğinde ve 2,5 ton ağırlığında olan iD.Buzz ile tüm zorlu yol şartlarında relax bir yolculuk geçirmenizi mümkün kılar.

Buzz’ın 413 kilometre menzili bulunuyor.iD.Buzz’ın yolcu kapasitesi beş kişinin rahatlıkla seyahat edebileceği ölçüde.iD.Buzz’ı deneyimleyenlerin araç hakkında genel eleştirisi araç içerisindeki sert plastiğin aşırı dozda kullanılmasına yönelik.Ağır eleştiriler konusunda da araçta kullanılan plastiklere ithafen aracın çin malı olduğuna dair söylemlerde bile bulunanlar var.

Muhtemelen Ekim 2022’den itibaren iD.Buzz Avrupa’nın bazı ülkelerinde en başta Almanya’da showroom’da olacaktır.iD.Buzz için başlangıç ​​fiyatı 69,990 Euro.Tabii ki fiyatına içine dahil olan donanımlarda araç ile birlikte geliyor.Bunlar; 20 inç alaşımlı jant, akıllı LED farlar, uyarlanabilir hız sabitleyici, koltuk ve direksiyon simidi ısıtması, navigasyon ve geri görüş kamerasına sahip oluyorsunuz.

iD.Buzz’ı nasıl buluyorsunuz? Sizce iD.Buzz için yapılan eleştirilerin haklılık payı var mı? iD.Buzz ile ilgili tüm fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! ?

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir