7 kişilik MPV elektrikli XPENG X9 tanıtıldı

Çinli elektrikli otomobil üreticisi XPENG, tamamen elektrikli 7 kişilik MPV modeli X9’u tanıttı. XPENG X9 özellikleri, XPENG X9 fiyatı, XPENG X9 menzili ve çok daha fazlası tüm detaylarıyla yazımızda.

XPENG X9

XPENG X9 Özellikleri

XPENG X9 Fiyatı

XPENG X9 Menzili

Çin merkezli XPENG şirketi Guangzhou Motor Show’da yeni modelini sergiledi.

XPENG X9, bugünlerde Çin’de popüler olan diğer MPV’lere katılıyor. Yeni model, şirketin ilk MPV’si ve dünyanın tek seri üretim MPV’si olma özelliğini taşıyor.

XPENG X9 Özellikleri

Uzunluğu 5.293 mm, genişliği 1.988 mm, yüksekliği 1.785 mm ve dingil mesafesi 3.160 mm olan 7 koltuklu tamamen elektrikli MPV X9‘un giriş seviyesi versiyonu 84,5 kWh batarya kapasitesi ile 610 km (CLTC) menzil sunacak.

Daha uzun menzilli versiyonlara baktığımızda, tek motorlu versiyon 702 kilometre menzil sunarken, çift motorlu versiyon 640 km menzil sunuyor. 101,5 kWh batarya kapasitesine sahip Li-ion üçlü batarya paketleri ile güçlendirilecek.

XPENG X9, 7 kişilik geniş alanıyla öne çıkarken, araçta gizli bir kargo alanı da bulunuyor.XPENG X9’da geniş bir özellik yelpazesiyle birlikte 21,4 inçlik eğlence ekranı da yer alıyor.

Dünyanın ilk etrafı saran merkezi klimasına sahip mevcut klimanın yanı sıra X9, 0-50°C arasında ayarlanabilen akıllı bir dahili buzdolabına da sahiptir.

Oldukça heybetli bir yapıya sahip olan XPENG X9, 0,227 sürtünme katsayısı ile dikkat çekiyor.

XPENG X9 Price

XPENG X9, Çin’de başlayan Guangzhou Otomobil Fuarı’nda 388.000 yuan (53.540 $) başlangıç fiyatıyla ön satışa sunuldu.X9 şu anda ön sipariş için mevcut ve teslimatlar Ocak 2024’ün başlarında başlayacak.

XPENG X9’u nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş

Diğer Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir