XPENG G9 tanıtıldı! Amiral Gemisi G9’dan Tüm Detaylar:

XPENG G9

XPENG G9 resmen tanıtıldı! XPENG G9’un tüm detayları ve XPENG G9’un teknik özelliklerini merak ettiğimiz Amiral Gemisi nihayet tüm verileri paylaştı! XPENG G9‘a ait tüm merak edilenleri yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Alibaba ile işbirliği yapan XPENG’in yeni projesi ile ilgili haberimize gitmek için buraya tıklayın.

İşte Amiral Gemisi XPENG G9’un Detayları:

Çin menşeili elektrikli otomobil üreticisi XPENG, G9’un tüm detaylarını paylaştı.Resmi video ile tüm dünya ile aynı anda tanıtılan XPENG G9 diğer elektriklilere rakip olmayı başarabilecek mi? Bu da merak edilen konular arasında.

XPENG G9’u diğer elektriklilerden ayıracak en belirgin özellik ultra hızlı şarj yeteneği ve araç içi teknoloji özellikleri diyebiliriz.Beş koltuğa sahip modern çizgilere sahip SUV, bireylerin ve özellikle de ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için harika bir konfor sunuyor.

XPENG G9’un iç mekanından başlayalım:

İç mekan, sıcak, konforlu bir sürüş ortamı yaratmak için yüksek kaliteli kaplama ve birinci sınıf Nappa deri ile şık bir görünüm sağlamış.

XPENG G9 İç Mekan

Ergonomik ve konforu bir araya getiren iç mekandaş ön koltuklar ısıtmalı olarak sunulmuş.Buna ekstra olarak havalandırma ve masaj işlevlerini de koltuk sistemine eklemişler.Ön koltukların özelliklerinden sonra arka koltuklara da değinelim.Arka koltuklar elektrikli olarak ayarlanabilir ve ön koltukta olduğu gibi ısıtma ve masaj işlevleri sunuyor.

Elektrikli otomobiller arasında en hızlı şarj olan otomobil:XPENG G9!

G9, Çin’in ilk 800 V seri üretim Silisyum Karbür (SiC) platformunu kullanan XPENG’nin yeni güç aktarma sistemine sahip.Yalnızca beş dakika gibi bir sürede 200 kilometreye kadar (CLTC standardına uygun) menzili eklemesine olanak tanıyor! G9, orta boy SUV kategorisinde liderliğe oturmuş durumda ve buna bağlı olarak 702 kilometrelik maksimum CLTC menzili sunuyor.

800 V ile XPENG, müşterilere üstün bir şarj deneyimi sunmak için yeni nesil 480 kW S4 süper şarj pillerini de piyasaya sürüyor.

Yeni Nesil Geliştirilmiş Sürücü Yardım Sistemi

G9, Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemini (ADAS) dahil ederek sürücülerin araçlarıyla nasıl etkileşime gireceğini yeniden inşa etmiş.Bu da sürüş esnasında en iyi güvenlik önlemlerinin sağlanmasını sağlıyor.

Yazılım kısmına değinecek olursa, 31 Lidar sensöre ve çift NVIDIA DRIVE Orin-X akıllı destekli sürüş yongalarına ve Gigabit Ethernet iletişim mimarisi ile teknolojinin zirvesini doruklarında yaşatan G9, güçlü algılama yeteneklerine ve bilgi işlem sistemli yazılımlara sahip.

14.96″ çift ekran bir Qualcomm Snapdragon 8155 yongası ile donatılan G9, hem birincil ekranı hem de ikincil ekranlar sorunsuz bir şekilde değiştirilebilir ve cihazlarla arasında paylaşılabilir.3D multimedya ekranı sahip G9’da tüm sistem adeta gerçek dünya ve sanal dünya arasında farklı bir boyut kazandırıyor.

XPENG G9 Ekranlar

G9 ayrıca sesli asistana sahip iken herhangi bir internet bağlantısı gerektirmeden de kendi sistemi içinde çevrimdışı bir sesli asistan sistemini barındırıyor.

XPENG’in tescilli ses sistemi: Xopera, G9’da! 5D Ses Deneyimi…

En üst düzey görsel-işitsel deneyimi yaratmak için XPENG, Xopera’yı G9’da ile birlikte video’da duyurdu.Xopera, toplam 2250 W çıkış üreten 28 adet hoparlör içeriyor.Dynaudio Confidence ses sistemi ile adeta bir konser salonu etkisi yaratan bu sistemde, ekstra olarak ses yalıtımı da entegre edilmiş.

XPENG şirketinin tescilli ses sistemi Xopera, Dolby Atmos ses teknolojisi ile birlikte çalışıyor.Bu da iki sistemin daha performanslı bir randıman alınmasını sağlıyor.Araç içinde seyahat esnasında film izlerken, müzik dinlerken sese ek olarak koltuk titreşimleri ve ortam aydınlatmasındaki değişikliklerde bu deneyime farklı bir ambiyans katıyor.

Teknik özelliklerine değinecek olursak:

XPENG G9 , 405 kW (ön: 175 kW; arka: 230 kW) maksimum motor gücüne ve 717 Nm torka sahip.G9’un şasisi Alman mühendisler tarafında tasarlanmış.G9’un 0/100’üne değinecek olursakta 0/100 km/s hıza yaklaşık üç saniyede çıkabiliyor.

Tamamen elektrikli SUV, süspansiyon sistemi konusunda da geliştirilmiş, ön tarafta yüksek süspansiyon sistemi bulunurken arka taraftada iki odacıklı süspansiyon sistemi bulunuyor.Bu sistem ile birlikte G9, zorlu yol şartlarını da başarıyla aşabiliyor ve konforlu bir sürüş deneyimi kazandırıyor.

Gelelim teslimat konusuna:

XPENG G9, şirketin ve öncü olmayı hedefledikleri mobilitenin geleceğine yön vermeyi hedefliyor.Eylül ayında G9, Çin’de resmi olarak piyasaya sürülecek ve teslimatlar bu yılın 4. çeyreğinde başlayacak.Henüz Avrupa için bir teslimat bilgisi ise paylaşılmadı.

XPENG G9’u nasıl buldunuz? Sizce G9 diğer elektrikli modellere rakip olabilecek mi? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir