Wuling Air EV, Mini, Kompakt Elektrikli İncelemesi

Wuling Air EV

Keycar kültürünün yaygın olduğu Çin’in yerel şirketi Wuling, yepyeni tasarımlar ile kompakt elektrikli araç üretmeye devam ediyor.Geçtiğimiz günlerde instagram hesabımızda sizlerle paylaştığımız ”Yılın en çok satılan elektrikli araç marka ve modelleri” postumuzda Tesla’yı da geride bırakıp liderlik koltuğunda oturan Wuling, yeni elektriklisi Air EV ile bizlerle.

Air EV

Wuling Air EV güncel olarak Endonezya ve Güney Doğu Asya’da 2022’nin son çeyreğinde satışa başlayacak.Ayrıca Kasım ayında Endonezya’da gerçekleşecek G20 zirvesi için resmi otomobil sponsor ortağı olacak.

Gelelim Wuling Air EV özellikleri ve Wuling Air EV fiyatına:

Çinli firmanın 2022’nin sonunda piyasaya süreceği Wuling HongGuang Air EV’in menzili toplamda 300 kilometre.100 kilometrede 9.5 kWh cinsinden tüketime sahip.Elektrikli motor gücü 45 HP ve bataryası 28.4 kwH.

Mini kompakt elektrikli araç Wuling Mini EV’in maksimum hızı ise 100 km/s.Gelelim en çok merak edilen bu aracın fiyat bölümüne.Wuling Mini EV’in satıştan önceki şuan ki güncel fiyatı 4.950$.

Wuling Air EV, teslimatlara 2022’nin son çeyreğinde başlayacak ve Çin’de üretilecek.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir