Volkswagen, elektrikli station wagon ID.7 Tourer’ı tanıttı

volkswagenid7tourer
volkswagen id.7 tourer

Passat’ın yerine üretilen tamamen elektrikli Volkswagen ID.7’nin station wagon versiyonu tanıtıldı. Volkswagen ID.7 Tourer tasarımı ve sunduğu özellikler ile iddialı bir duruş sergiliyor.

685 kilometreye kadar menzil sunan araç, 210 kW (286 HP) güç, 545 Nm tork sunuyor. Güçlü özellikleriyle ID.7 Tourer, sürücülere yüksek performans ve uzun menzil avantajı sağlıyor. Aracın 77/86 kWh batarya kapasitesi seçenekleri bulunuyor ve kullanıcılar ihtiyaçlarına göre batarya seçimi yapabiliyor.

2024’ün ortalarında Avrupa pazarına sunulacak olan bu aracın fiyatıda diğer elektrikli araçlara göre oldukça rekabetçi olacak. Avrupa’da beklenen satış fiyatı 55.000€’nun altında olması bekleniyor. Çinli elektrikliler ile ne kadar rekabet edebilir sorusuna şimdilik Avrupalı araçlardan yanıt alamasakta, Avrupa menşeili bu, benzer performans ve menzil özelliklerine sahip diğer elektrikli araçlara göre oldukça cazip bir teklif sunacak.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir