Volkswagen’den elektrikli sedan hamlesi: Passat yerine geçecek!

Fotoğraf: AutoExpress

Geçtiğimiz ay Volkswagen Passat’ın müdavimi olacak modeli yazımızda sizlerle paylaşmıştık.Elektrikli sedan modeli için kolları sıvayan Volkswagen şirketi, geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin neredeyse her bölgesinde baş gösteren ve sosyal medyada ikon haline gelmiş Passat modelinin üretimini durduğunu açıklamıştı.

Passat’ın üretiminin durdurulması 1.5 yıl sonra olacağı düşünülürken aniden beklenmedik bir şekilde 1.5 yıl öncesinden Volkswagen Passat’ın üretimi durdurulmuştu.

Fotoğraf: AutoExpress

Volkswagen’in sedan sınıfında tamamen elektrikli yeni modeli ortaya çıktı.Yeni Volkswagen Aero B’yi 2024 yılında yollarda göreceğiz.Aero B’nin Passat’ın yerine gelecek olacağı da en çok konuşulanlar arasında.Tamamen elektrikli Aero B’nin toplam katettiği menzil ise 435 kilometreye dayanacağı yönünde.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araç ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir