Skoda Vision 7S tanıtıldı!

Skoda Vision 7S

Geçtiğimiz hafta Skoda’nın geleceğinin mimarı olacak model olan Vision 7S Concept’i sizlerle yazımızda paylaşmıştık.Skoda’nın paylaştığı Vision 7S’in tasarım görseli ile kasa bakımından benzer yönlerinin olmadığını belirtebiliriz.

Skoda’nın paylaşmış olduğu Vision 7S Concept’in tasarım görseli:

Skoda Vision 7S Concept

Skoda’nın Vision 7S modeli Skoda’nın gelecek vizyonunun önemli bir parçası. Markanın yeni imajını yansıtan otomobil, önümüzdeki yıllarda 3 yeni modelin sonuncusu olacak ve öncesinde küçük bir binek otomobil ve kompakt bir eğlence aracının da lansmanı yapılacak.Yeni nesil Superb ve Kodiaq 2023’ün ikinci yarısında tanıtılacağı ve Octavia’nın 2024’te kapsamlı bir güncelleme alacağı için tam elektrikli geçiş için marka biraz daha beklemek zorunda.

Fütüristik detaylar

Skoda Vision 7S İç Kısım

Detaylara baktığımızda radyatör ızgarasının yerini alan Tech-Deck Face var.Geniş ve düz cam panelin arkasına gizlenmiş sürücü destek sistemlerinin çeşitli sensörleri mevcut.Aerodinamik tasarım ayrıca tamamen karo zemin içeriyor.Yeni bir özellik ise pil paketinin ısısını dağıtan ve kapı eşiğinde bulunan havalandırma, ısı sorununa da oldukça çözüm olacak gibi görünüyor.Ön ve arka lambalar artık C ve D’nin aksine T şeklinde.Fütüristik model 89 kWh pilinde 600 km’nin üzerinde bir menzile ulaşması için gerekli olan geliştirilmiş aerodinamiği de içeriyor.

İç mekanın görünümü de basic tonlarda.İki kollu direksiyonun arkasındaki 8,8 inçlik ekran bilgi sağlarken, merkezi dokunmatik ekran ise 14,6 inçlik bir ekrana sahip.Arkaya dönük çocuk koltuğu, arka koltuklar arasında devam eden konsola yerleştirilebilir, böylece ikinci sırada oturanlar çocuğu her zaman izleyebilir, ilk sırada oturanlar içinde özel kamera mevcut.Skoda Vision 7S’nin iç kısmında, örnek vermek gerekirse zemin, geri dönüştürülmüş lastiklerden, kumaşla ise geri dönüştürülmüş polyester elyaflardan yapılmış.

Skoda Vision 7S’i nasıl buldunuz? Sizce yeni logo eskisinden daha mı iyi? Düşüncelerinizi bizlerle aşağıdaki yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir