Toyota Prius Prime tanıtıldı! İşte Detaylar

Toyota Prius Prime

2022 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda 2023 Toyota Prius Prime’ın ortaya çıkmasıyla Prius mirasının yeni bir çağı başlıyor! Prius Prime’ı gelin birlikte inceleyelim.

Üretiminin 10. yılında olan plug-in hibrit model Toyota Prius Prime, müşterilere şehir içinde sıfır emisyonlu pil gücüyle veya yakıt tasarruflu yol açma için hibrit modda seyahat etme fırsatlarını sunmaya devam etti.Şimdi ise bu plug-in zaten inanılmaz olan pakete daha da fazla performans ve teknoloji getirerek başlı başına heyecan verici bir deneyim sunacak. 

Dünya çapında satılan 20 milyondan fazla hibrit ve plug-in hibrit elektrikli araçların arasına tamamen yeni Prius Prime, Toyota’nın sürekli büyüyen elektrikli araç ailesine girerek bu araçlar arasına bambaşka bir oyuncu getiriyor.

10 hibrit, 2 plug-in hibrit, yeni bZ4X akülü elektrikli araç ve sıfır emisyonlu hidrojen yakıt hücresi teknolojisi kullanan Mirai ile Toyota, geleceğin ışığını elinde tutan markaların öncülerinden bir tanesi konumunda.

Bu heyecan verici ve yepyeni teknolojiler ile donatılmış Toyota Prius Prime’ın fiyatı ve satış tarihi ise 2023’ün ilk çeyreğinde açıklanacak.

Gelelim Toyota Prius Prime’ın Performans Tarafına

Arka koltuğun altında bulunan 2.0L motor ve yeni geliştirilmiş bir lityum-iyon pil ile birleştirilmiş 5. nesil hibrit aktarma organı bulunan Toyota Prius Prime’da %50’nin üzerinde sıfır emisyonlu elektrik menzili artışı gerçekleşiyor ve yaklaşık 100 hp artışla 220 hp’ye çıkarılan Prius Prime’ın 0-60 tarafına baktığımızda ise bu süre 6,6 saniye.

Toyota Prius Prime’ın daha detaylı özellikleri ve fiyatı açıklandığında sizlerle paylaşacağız!

Toyota Prius Prime’ı nasıl buldunuz? Sizce fiyatı ne olacak? Yorumlarda fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir