Toyota bZ Compact SUV Concept sahnede! İşte Detaylar

Toyota bZ Compact SUV Concept

Toyota bZ Compact SUV Concept Los Angeles’ta sahnede!  Los Angeles Otomobil Fuarı’nın heyecan verici açılışına ortak olan Toyota’nın yeni konsepti sahnede yerini alan öncü isimlerden oldu.Toyota, bZ Compact SUV ile geleceğin nasıl olabileceğine dair bir fikir verdi ve vizyonunu “Toyota bZ” modeli grubunda genişletti.

Toyota bZ Kompakt SUV Konsepti, çevreci yaklaşım ve modern bir tasarım yaklaşımı ile tamamen elektrikli bir araç olarak tasarlanmıştır.Dinamik performans, lider teknoloji ve şık bir görünümlü bZ Concept ekonomik ve çevreye duyarlı iç malzemeler kullanan, sıfır emisyonlu bir aracı temsil ediyor.

Tasarım ekibi, Beyond Zero temasını takip etmek için bitki bazlı ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış koltuklar gibi çevre dostu birkaç dokunuşa yer vermiş.

“Yui” adlı bir araç içi akıllı temsilci, sürücü ve yolcuları araçla buluşturuyor.Kabin içinde hareket eden sesli ve görsel aydınlatma ipuçlarının kullanımıyla, öndeki veya arkadaki yolcuların isteklerine veya komutlarına yanıt veriyor.

Toyota gelişmiş, alternatif yakıtlı ve sıfır emisyonlu aktarma organı teknolojilerine sahip bir ürün portföyünün pratik olarak pazarlanması yoluyla karbon nötrlüğün elde edildiği bir geleceğe dokunuyor diyebiliriz.Küresel olarak Toyota, beşi bZ (Beyond Zero) marka lakabını taşıyan elektrikli modellerini yaklaşık 30 özel BEV’ye genişletmeyi planlıyor.Bu çeşitli elektrikli ürün portföyü ile Toyota, 2050 yılına kadar karbon nötr olma sloganıyla hedefine devam ediyor.

Toyota bZ Compact SUV Concept’i nasıl buldunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir