TOGG’un ilk üretimi yapıldı! İşte 2022’de İlk Üretilen TOGG’dan detaylar

TOGG’un ilk üretimini inceleyeceğimiz yazımızda aynı zamanda TOGG üretim yeri, TOGG üretiliyor mu? TOGG üretim fabrikası nerede? sorularının cevabını merak edilen yönleriyle yazımızda sizlerle paylaştık.

TOGG’un ilk üretimi

TOGG üretim yeri

TOGG üretiliyor mu?

TOGG üretim fabrikası nerede?

TOGG üretiliyor mu?

Evet, TOGG’un ilk deneme üretim 28 Mayıs tarihi itibari ile gerçekleşti.

TOGG üretim yeri ve üretim fabrikası nerede?

TOGG’un üretim yeri ve üretim fabrikası Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer almaktadır.

Yerli ve milli tam elektrikli otomobil TOGG’dan yeni bir müjdeli haber geldi.Geçtiğimiz günlerde TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun TOGG için tarih verdiğini biliyoruz.Ayrıca TOGG fabrikasının son durumunu buraya tıklayarak ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.TOGG’un iki önemli ismi de 2023 ün ilk çeyreğinde yollarda görmeye başlayacağımızı duyurmuştu.Gürcan Karakaş’a göre ise TOGG, 2023 Mart ayı itibariyle yollarda görülmeye başlanacak.TOGG’un ilk üretimini gerçekleştirdiği Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan TOGG fabrikasından dün bir video yayınlandı.

TOGG ilk üretim
TOGG’un parça montajı

Paylaşılan videoda C-SUV parçalarının kontrolü ve doğrulamalarının test edilmesinin ardından ilk deneme üretimi yapılmış oldu.Üretim tesisi %98 oranında tamamlanan TOGG, 2022’nin sonuna doğru seri üretime geçecek ve 2023 yılının Mart ayında trafiğe çıkmış olacak.

TOGG’dan ilk görüntüler

TOGG geçtiğimiz günlerde Almanya’da ilk test aracını görücüye çıkarmıştı.Avrupa’da büyük ses getiren ve ilgi duyulan TOGG arge ve üretim çalışmalarını hızla sürdürüyor.TOGG’a dair güncel haberleri web sitemizden sıcağı sıcağına haberdar olabilirsiniz.

Son olarak TOGG’un geçen hafta yayınladığı güncel iş ilanlarınada buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Instagram’da bizi takip etmeyi unutmayın: https://instagram.com/elektrikliyiz

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araç ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir