TOGG fiyatları belli oldu! İşte TOGG’un merak edilen fiyatı

TOGG Fiyatları

Yerli otomobil TOGG’un seri üretime girmesine çok az bir süre kaldı.Gemlik Kampüsü’nün açılışına geri sayım başladı.29 Ekim tarihinde tesislerin açılışı ile seri üretime girecek olan TOGG ile ilgili detayları ve fiyat tahminlerimizi yazımızda sizlerle tüm detaylarıyla paylaşacağız.

T24’ün haberine göre iddialı bir TOGG fiyat güncellemesi yaşandı.Aylardır merakla beklediğimiz yerli otomobil TOGG’un tahmini fiyatlarını bir çoğumuz özellikle sosyal medya mecralarında görmüşüzdür.Özellikle ÖTV indirimi‘nin konuşulduğu dönemde TOGG ile ilgili bir çok fiyat tahminine rastalamışsınızdır.

TOGG’un fiyatı ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a geçtiğimiz günlerde bir soru yöneltildi.Uzun süredir konuşulan fiyatlara da cevap niteliğinde olan Varank, konuşmasında: ”Başından beridir aynı şeyi söylüyoruz.Biliyorsunuz ki bu bir özel sektör yatırımı.Şirketin özel bir fiyat politikası var.Başından beri şirket şunu söylüyor diyerek detaylandıran Varank: ”Biz piyasaya C sınıf SUVV bir araç ile çıkacağız.Bu sebeple aynı segmentteki (C sınıfı SUV) içten yanmalı, benzinli ve dizel araçlar hangi fiyat aralığında satılıyorsa biz de o fiyat aralığından piyasaya girerek diğer araçlarla rekabet içerisinde olacağız.” söylemlerinde bulunulduğunu ifade etti.

Varank’ın bu açıklamalarından yola çıkarsak yerli ve milli otomobil TOGG’un hangi fiyat aralığında olacağını az çok tahmin edebiliyoruz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konu ile ilgili diğer açıklamarı ise: ”Şu anda piyasada CC sınıfı SUV araçlar hangi fiyat aralığında satılıyor? Bakarsanız aklınızda fikir oluşacaktır.Demek ki TOGG’da bu fiyatlarda olacak diye düşünebilirsiniz.Kısaca TOGG’un fiyatı C sınf SUV araçlarla aynı fiyatlandırmada olacak” ifadelerine yer verdi.

Yerli ve milli otomobil TOGG’un bu açıklamalar doğrultusunda tahmini fiyatının 750 bin TL’nin altında olmayacağını kesin bir gözle düşünüyoruz.Tahmini TOGG fiyatları aralığı ise 750.000 TL ile 1.000.000 TL arasında.

TOGG’un resmi fiyatı paylaşıldığında sizlerle güncel olarak paylaşacağız.TOGG ile ilgili gelişmeler ve dünyadan elektrikli araç haberleri için bizi takip edebilirsiniz!

TOGG’un Bakan Varank’ın açıklamalarına göre tahmini fiyat aralığını nasıl buldunuz? Sizce bu fiyatlandırma TOGG sahibi olabilmeyi kolaylaştırabilecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir