Tesla Roadster için tarih verildi!

tesla roadster
tesla roadster

Elon Musk, hiper otomobil Tesla Roadster için tarih verdi. Tweet ile ayrıntılara yer veren Elon Musk, Tesla Roadster için bir çok detay paylaştı.

Tesla’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı spor modeli Tesla Roadster sıfırdan 100 km/s hıza 1 saniyede çıkacak. Yeni Tesla Roadster için detaylara X’deki gönderisinde yer veren Elon Musk, Roadster’in 2025’te yollarda olacağını açıkladı.

2017 yılında ilk kez konsept olarak tanıtılan ikinci nesil Roadster, bu yıl içerisinde final tasarımı ile ortaya çıkacak. Roadster’ın final tasarımı ortaya çıkar çıkmaz kısa bir süre önce tanıtılabileceği de konuşulan konular arasında.

Elon Musk’ın şirketlerinden SpaceX’in ortaklığıyla geliştirilen Roadster’ın bünyesinde mini roket motorlar bulunacak. Elon Musk konu ile ilgili gelen araç uçabilecek mi yorumuna emoji ile ifade verdi. Elon Musk’ın yaptığı işlere baktığımızda araç bizce kısa süreli de olsa uçabilecektir. Hız olarak mı yoksa gerçekten uçacak mı orasını bilmemekle ile beraber 0/100 km/s verisi yalnızca 1 sn olacak araç için bunları düşünmek oldukça mümkün.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir