Tesla Model S ve Model X Fiyatları 2022

Tesla Model S ve Model X Fiyatları

Tesla Model S ve Model X Fiyatları’nı inceleyeceğimiz yazımızda 2022 güncel fiyatlarını sizlerle paylaşacağız.

2021 yılının ilk döneminde Tesla Motors, hem Model S hem de Model X’e büyük bir güncelleme yapmıştı.Şirketin gözde modellerinden bu iki Tesla modeli, hem optik hem de teknik olarak kapsamlı bir şekilde elden geçirilmişti. 

Tesla Model S

Tesla Model S, yeniden revize edilerek daha belirgin detaylar ile bir ön cepheye kavuştu ve her iki elektrikli modele de tamamen yenilenmiş bir iç mekan tasarlandı.İç mekanda artık dikey olarak yönlendirilmiş bir bilgi-eğlence ekranı yerine yatay bir ekran bulunuyor.Bu yapılan güncelleme ayrıca Model S ve Model X’e Plaid versiyonlarına da getirildi.Başlangıçta bu yılın ilk çeyreğinde Hollanda’ya teslim edileceği konuşuluyordu fakat bu tahminler yerini bulmadı diyebiliriz.Onun haricinde son yapılan açıklamara göre resmiyet kazanmışken Avrupa’ya hangi tarihte geleceklerini biliyoruz.

Tesla Model X

Tesla Model S Plaid ve Model X Plaid 2022’nin son çeyreğinde teslim edilecek.İlk teslim edilen araçların 2023 yılında Avrupa’da olacağı duyuruldu.

Tesla model S ve Tesla Model X fiyatlarına değinecek olursak:

Fiyatlar Tesla Model S ve Model X Plaid Tesla Model S ve Model X Çift Motorlu Dört Tekerlekten Çekiş için henüz sipariş vermek mümkün değil.Tesla, 1.020 hp Model S ve Model X Plaid için şimdiden sipariş almaya başladı diyebiliriz.Tesla Model S Plaid’in başlangıç fiyatı 139,990€.Tesla Model X Plaid’in başlangıç fiyatı ise 143.990€. Önceden, Hollanda için geçerli olan fiyat Model S Plaid’in için 119,990€ idi ancak bu fiyat daha sonra 131.000€’ya çıkarıldı.Model X Plaid ise başlangıçta Hollanda için sipariş listesinde 121.000€ civarındaydı. 

Teknik verileri incelediğimizde ise:

1020 beygir elektrikli motoru gücüne sahip olan bu modeller aşırı gücün verdiği performansa bağlı olarak 0/100 km/s’de etkili sonuçlara sahip. odel S Plaid sadece 2,1 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor.Model S Plaid tam dolu bir pille 600 kilometreye kadar menzil sunuyor.Tesla Model X Plaid’in 0/100 verilerine baktığımızda ise 100 km/s hıza 2,6 saniyede ulaşıyor ve 262 km/s maksimum hıza ulaşıyor.Model X Plaid, 528 kilometreye kadar menzile sahip. 

Tesla Model X Çift Motorlu Dört Tekerlekten Çekiş, 3,9 saniyede ise 100 km/s hıza ulaşıyor ve 560 kilometrelik menzile sahip.Model S Çift Motorlu Dört Tekerlekten Çekiş, 100 km/s hıza 3,2 saniyede ulaşıyor ve toplam sunmuş olduğu menzil 634 kilometre.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir