Tesla kazası! Münih’te bir kullanıcısına tazminat ödeyecek

Tesla kazası

Tesla, Almanya’nın Münih şehrindeki mahkeme tarafından bir müşterisine otonom sürücü sistemi için tazminat ödemek zorunda kaldı.Böylelikle, Amerikan menşeili markanın resmi ithalatçısı Model X’in değerini neredeyse tamamen geri ödemek zorunda kalacak.Tesla Model X’in katalog fiyatı ise Almanya için 112.000€.

Tesla’nın sıfır emisyonlu otonom sürüş sistemi dünya çapında defalarca arızalara neden olmuştu.Hatta dünyanın bir çok yerinde de Tesla kazası ile ilgili haberlere denk gelmiştik.Tesla’nın otonom sürüş sisteminde ”sürücüye bir yolun daralması sinyalini vermiyor” gibi şikayetlerin yanında bazı durumlarda gereksiz frenleme ile ilgili şikayetlerde konuşuluyordu.

Alman müşteri bu durum ile alakalı kendisinin ve ailesinin maruz kaldığı tehlikeler nedeniyle Tesla’ya dava açtı.Yetkili Alman Mahkemesi ise konu ile ilgili Model X’teki otonom sürüş sisteminin arızalanması nedeniyle, özellikle kalabalık şehirlerde trafikte kazaya sebebiyet vereceğine karar verdi ve kullanıcıyı haklı buldu.

Elon Musk ise geçmişte bu sorunla ile alakalı ”otonom sürüş Avrupa için uygun değil” açıklamalarında bulunmuştu.

Tesla’nın otonom sürüş sistemi ile ilgili ne düşüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir