Tesla Cybertruck’in üretim öncesi son hali ilk kez görüntülendi

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck güncellenmiş özellikler ve üretime hazır olarak son haliyle yollarda görüntülendi.Bildiğiniz üzere Tesla’nın yakın zamana kadar sadece iki veya üç adet Cybertruck prototipi vardı.

Q4 2022 konferansında Tesla şirketi ile ilgili mali sonuçlarının açıklanmasının ardından Tesla’nın araç mühendisliği başkan yardımcısı Lars Moravy, Cybertruck ile ilgili Beta prototiplerinden oluşan bir filo oluşturulduğunu doğrulamıştı.

Başkan Yardımcısı Moravy, Cybertruck ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

Tüm üretim ekipmanlarının kurulumuna başladık.Tüm beta araçlarımızı yaptık ve önümüzdeki aylarda daha fazla prototip gelecek.Ancak Cybertruck için tarih 2024.

Tesla Cybertruck Beta prototipi

Yan aynalara gelen yoğun eleştirilere Cybertruck videosunda Elon Musk tarafından yanıt gecikmedi.Cybertruck’in yukarıdaki son hali videosu büyük bir izlenme yakaladı.Hal böyle olunca Elon Musk’da boş durur mu? 🙂

Elon Musk, Twitter’da paylaşılan video hakkında şu tweeti paylaştı:

Elon Musk’ın tweeti

Tesla geçtiğimiz günlerde Cybertruck’ı 2023 yazı içerisinde üretime geçirmeyi hedeflediğini söylemişti fakat seri üretim için en azından 2024’ü beklemek daha doğru olacaktır.

Tesla Cybertruck’i nasıl buluyorsunuz? Cybertruck ve tasarımı ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir