Suzuki eVX Concept tanıtıldı!

Suzuki eVX Concept

Japon otomobil üreticisi Suzuki’nin ilk elektrikli otomobili Suzuki eVX konsepti, Hindistan’ın Delhi şehrinde düzenlenen Auto Expo 2023’te tanıtıldı.

Tamamen elektrikli bir konsept SUV Suzuki eVX‘in 2025 yılında piyasaya sunulması bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda Suzuki, Grand Vitara ve S-CROSS gibi SUV modellerini tanıtmıştı.Konsept model eVX, Suzuki’nin 4×4 DNA’sını, yeni BEV’lerin son teknoloji gelişmiş özellikleriyle bütünleştiren bir BEV modelidir.

Dış tasarıma baktığımızda Suzuki’nin SUV modellerinin genel ve bilindik tasarımı akla geliyor.Suzuki, SUV sürüş konforunu deneyimlemek için 4×4 modellerinin mirasını yeni bir çağa taşımayı amaçlıyor.Bu çağ ise bildiğimiz üzere elektrikli otomobil çağı.

Suzuki eVX Concept’te 60kWh pil kullanılmış.Konseptin menzili Suzuki tarafında açıklanmasada tahmini olarak menzili 550 km olacak.

Auto Expo 2023’te düzenlenen tanıtımda basına konuşan Suzuki CEO’su: “İlk elektrikli otomobilimiz olan eVX‘i tanıtmaktan mutluluk duyuyorum.Suzuki olarak küresel ısınmayı öncelikli olarak ele alıyoruz.Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize yaşam ve araç kullanma biçimlerini analiz ederek sunmaya devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Suzuki eVX’i nasıl buldunuz? Suzuki eVX ile ilgili tüm düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir