SsangYong Torres EVX Türkiye’de (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili) – Tüm Detaylar

Koreli otomotiv üreticisi SsangYong’un tamamen elektrikli SUV modeli SsangYong Torres EVX, Türkiye’de satışa sunuldu.SsangYong Torres EVX özellikleri, SsangYong Torres EVX fiyatıSsangYong Torres EVX menzili ve çok daha fazlasını tüm detaylarıyla yazımızda sizlere aktarıyoruz.

SsangYong Torres EVX

SsangYong Torres EVX Özellikleri

SsangYong Torres EVX Fiyatı

SsangYong Torres EVX menzili

4.715 mm uzunluk, 1.890 mm genişlik ve 1.735 mm yüksekliğe sahip tamamen elektrikli SUV SsangYong Torres EVX, Serbest Ticaret Anlaşması’na (Türkiye ve Güney Kore) göre gümrük vergisinden muaf tutularak satışa sunuldu.

Gümrük vergisinden muaf tutulacak olan tamamen elektrikli SUV, %10 ÖTV diliminde yer alacak.Torres EVX‘in öne çıkan en önemli ayrıntılarından bir diğeri ise ısı pompasına sahip olması.Elektrikli araçlarda oldukça önem taşıyan ısı pompası bu araçta bulunuyor.

SsangYong Torres EVX Özellikleri

  • 73,4 kWh batarya kapasitesi (LFP)
  • 462 km menzil (WLTP)
  • 152 kW (207 beygir güç)
  • 339 Nm tork

SsangYong Torres EVX Fiyatı

Tamamen elektrikli SUV SsangYong Torres EVX, Türkiye’de satışa sunuldu.Türkiye fiyatının ise tahminen 1.500.000 TL – 1.750.000 TL arasında olması bekleniyordu. Torres EVX‘in fiyatı beklenen tahminleri doğruladı ve aracın fiyatı 1.695.000 TL olarak açıklandı.

Torres EVX‘in batarya garantisi olanaklarına baktığımızda ise Güney Kore’deki satışlarda sunulan batarya garantisi Türkiye’de de uygulanacak.Torres EVX, Türkiye’de 10 yıl ve 1 milyon km batarya garantisiyle satışta.

SsangYong Torres EVX’i nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir