SsangYong Torres EVX (Özellikleri, Fiyatı ve Menzili) – Güncel Fiyat 2024

SsangYong Torres EVX
SsangYong Torres EVX

Koreli otomotiv üreticisi SsangYong’un tamamen elektrikli SUV modeli SsangYong Torres EVX, Türkiye’de satışa sunuldu.SsangYong Torres EVX özellikleri, SsangYong Torres EVX fiyatıSsangYong Torres EVX menzili ve çok daha fazlasını tüm detaylarıyla yazımızda sizlere aktarıyoruz.

4.715 mm uzunluk, 1.890 mm genişlik ve 1.735 mm yüksekliğe sahip tamamen elektrikli SUV SsangYong Torres EVX, Serbest Ticaret Anlaşması’na (Türkiye ve Güney Kore) göre gümrük vergisinden muaf tutularak satışa sunuldu.

Gümrük vergisinden muaf tutulacak olan tamamen elektrikli SUV, %10 ÖTV diliminde yer alacak.Torres EVX‘in öne çıkan en önemli ayrıntılarından bir diğeri ise ısı pompasına sahip olması.Elektrikli araçlarda oldukça önem taşıyan ısı pompası bu araçta bulunuyor.

SsangYong Torres EVX Özellikleri

  • 73,4 kWh batarya kapasitesi (LFP)
  • 462 km menzil (WLTP)
  • 152 kW (207 beygir güç)
  • 339 Nm tork
Görsel Kaynak: ssangyong.com.tr

SsangYong Torres EVX Fiyatı

Tamamen elektrikli SUV SsangYong Torres EVX‘in güncel fiyatı 1.780.000 TL.

Torres EVX‘in batarya garantisi olanaklarına baktığımızda ise Güney Kore’deki satışlarda sunulan batarya garantisi Türkiye’de de uygulanacak. Torres EVX, Türkiye’de 10 yıl ve 1 milyon km batarya garantisiyle satışta. Torres EVX’i Ssangyong bayilerinden test edebilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca aracın online satışı da mevcut.

SsangYong Torres EVX’i nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir