Sony ve Honda’nın tamamen elektrikli sedanı ‘Afeela’ tanıtıldı

Sony ve Honda imzalı tamamen elektrikli sedan Afeela, CES 2024’te sahne aldı. Afeela‘yı tüm detaylarıyla yazımızda sizlerle paylaştık.

Ocak 2020 yılında ilk kez piyasaya sunulan ve oldukça merak uyandıran Afeela, elektrikli araç piyasasına bomba gibi girmişti.Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan CES 2024’te gün yüzüne çıkan Afeela, ‘Sony Honda Mobility’ öncülüğünde geleceğe ışık tutuyor.

Neredeyse her sene fuarlara konuk olan Afeela‘da konsept olarak gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.Afeela için en büyük tartışmalardan birisi ise teknoloji olarak geride kalmış olması.Özellikle Çinli şirketlerin büyük rol oynadığı piyasada son teknoloji ve oldukça yüksek menzilli araçlar piyasaya sunulmuş durumda.Japon devi Sony ve Honda’nın bu noktada Afeela ile nasıl bir strateji izleyeceği ise merak konusu.

Afeela‘nın 2025 yılında seri üretimi gerçekleşecek.Fiyat konusunda 2 Japon devinin nasıl bir politika izleyeceği de ayrı bir merak konusu…

Afeela Özellikleri

  • 483 HP güç üreten iki farklı elektrik motoru
  • 91 kWh lityum-iyon batarya

Sony ve Honda’nın tamamen elektrikli sedan modeli Afeela’yı nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir