Elektrikli B-SUV Skoda Epiq tanıtıldı

skoda epiq
skoda epiq

Skoda’nın yeni B-SUV segment elektriklisi Skoda Epiq, MEB Entry platformunda geliştirilen SUV’nin 2025 yılında yollarda olması bekleniyor.

Merakla beklenen Epiq nihayet gün yüzüne çıktı. Bu yeni B segmenti SUV, oldukça rekabetçi bir başlangıç fiyatı olan 25 bin avroyla piyasaya sürülecek.

Boyutlarına baktığımızda 4,1 metrelik uzunluğa sahip Epiq’in henüz batarya kapasitesi resmi olarak açıklanmamış olsa da, Skoda’nın verdiği bilgilere göre tek bir şarjla 400 kilometreden fazla menzil sunacak.

Aracın bagaj hacmi oldukça etkileyici; 490 litrelik geniş bir alan sunuyor. Ayrıca, ön ve arka kısımlarının tasarımında Vision 7S konseptinden ilham alındı, bu da Epiq’in B-SUV segmentinde rakiplerine göre en çarpıcı modellerden biri olabilir.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir