RKS M5 Özellikleri ve Fiyatı – Nerede satılıyor? Tüm Detaylar

RKS M5

RKS M5 elektrikli aracı inceleyeceğimiz aynı zamanda RKS M5 fiyatı, RKS M5 özellikleri ve RKS M5 menzili kaç kilometredir? sorularının cevabının, merak edilen yönleriyle yazımızda sizlerle paylaştık.

RKS M5 Elektrikli Araç

RKS M5 Özellikleri

RKS M5 Fiyatı

RKS M5 Hangi Ülkenin?

Türkiye

RKS M5 Elektrikli Mi?

RKS M5 tamamen elektrikli bir araçtır.Ev tipi priz ile şarj edilebilir.

RKS M5 nerede satılıyor?

RKS M5’i RKS bayilerinden satın alabilirsiniz.

Elektrikli araçlar ile tanıdığımız yerli marka RKS şirketi, yepyeni modelleri ile bizlerle olmaya devam ediyor.Uzun süredir üzerinde çok konuşulan M5 modeli, sonunda RKS tarafından satışa çıkarılarak, bizlere detaylı olarak tanıtıldı.

2500W’lık motor gücü ile üst düzey bir elektrikli araç performansı sağlayacağınız M5 modelinde, oldukça etkili süspansiyonlar ile bu tarz e-mobilite araçların en büyük sorunu olan süspansiyon sistemine de bir çözüm getirilmiş.Bu da bir elektrikli araçta mutlaka olması gereken bir özellik.Örneğin Citroen Ami’de böyle bir süspansiyon mevcut değil ve en ufak bir sesi veya problemli yollarda bile sesi içeriye alıyor ve sürüş konforunu fazlasıyla etkiliyordu.Bu da kullanıcıların büyük bir oranda şikayetine sebep oldu.

RKS M5‘i 220V ev tipi priz ile şarj edebiliyorsunuz.Günümüz araç ve benzin masraflarını göz önüne aldığımızda bu tip araçlar gerçekten cebiniz dostu oluyor.Ayrıca bu tip araçların kompakt yapısı ile şehir için trafikte de park sorunu ortadan kalkıyor.Aracın mini boyutu ile kolaylıkla en ufak noktalara bile park edebiliyorsunuz ve ufak bir ayrıntı olarakta dikey veya yatay olarakta park etmeniz mümkün.

RKS M5 elektrikli motosiklet grubunda yer alıyor ve RKS M5‘i 18 yaşından büyük ve motor ehliyeti sahibi olan kişiler kullanabiliyor.

İşte RKS M5’in Özellikleri:

RKS M5 modelinde 2 renk mevcut.M5 modeli siyah ve beyaz olarak tercihinize göre satışa sunuluyor.M5 modelinde konforu sağlayacak bir özellik daha mevcut.Sürüş modları ile yolda daha keyifli anlar yaşayabilirsiniz.Geniş LCD panel ekranı ile birlikte geri görüş özelliğide sisteme entegre edilmiş.

SİYAH ve BEYAZ RKS M5

3 kişinin rahatlıkla sığabileceği M5 modeli, 6-8 saat aralığında tam şarj kapasitesine ulaşabiliyor.Bir diğer özellik ise camlar elektrikli, ön ve arka frenler ise disk fren.Aracın ebatları ise oldukça minimal.RKS M5‘in uzunluğu 2460 mm iken genişliği 1215 mm’ye sahip.Ağırlık konusuna gelirsek aracın toplam ağırlığı 400 kilogram.

RKS M5’in hız ve menzil verileri ise:

Toplam menzil mesafesi: 90 kilometre

Maksimum hız: 25-45 km/s

RKS M5 Fiyatı

2023 Mayıs ayına kadar 164.728 TL’lik değişmeyen fiyatı ile dikkat çeken RKS M5’e zam geldi.RKS M5‘in güncel Mayıs 2023 fiyatı 185.992 TL idi. RKS’nin resmi sitesinde M5 modelinin kaldırıldığını görüyoruz fakat sarı sitede bayiden bir çok sıfır ilan mevcut. RKS M5‘in güncel bayi fiyatı ise 240.000 TL.

Diğer mini elektrikli araçlar ile ilgili yazılarımıza göz atmak için: Yuki AmyRKS D2RKS A1, XEV YoyoCitroen AmiRegal M1Volta EV1Arora S1Jiayuan Komi, Chery EQ1

RKS M5’i nasıl buldunuz? Siz olsaydınız RKS M5’i tercih eder miydiniz? Yorumlarınızı aşağıdan bizlerle paylaşabilirsiniz, merakla bekliyoruz.

RKS M5 haricinde ülkemizin gündemine oturan tamamen elektrikli XEV Yoyo aracı ile ilgili de yazımızı ziyaret edebilirsiniz.XEV Yoyo ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir