Rivian R1T, Hyundai’nin Güney Kore tesisi yakınlarında test plakalarıyla görüldü!

Rivian R1T Hyundai’nin Güney Kore’deki Namyang araştırma ve tasarım (Ar-Ge) tesisinin yakınında test plakalarıyla görüldü. Bu durum yakında Hyundai’nin piyasaya elektrikli bir kamyon sürebileceği ihtimalini akıllara getirdi. İşte detaylar.

Hyundai kendi elektrikli kamyonu üzerine mi çalışıyor?

Hyundai Motor Group; Hyundai, Kia ve Genesis markalarından 13 yeni EV modelini desteklemek için tasarlanan yeni-nesil EV (IMA) platformunu haziran ayında tanıtmıştı. Yeni platformun orta boy SUV’lerin veya IONIQ 5 ve KIA EV6 gibi modellerin çok daha ötesine geçmesi hedeflendiği bilgisi paylaşılmıştı. Bu gelişme ile Hyundai’nin yeni projelere göz kırptığını görebiliyoruz aslında. Bununla birlikte Hyundai’nin CEO’su Jaehoon Chang’in ‘Küçük ve büyük SUV’lardan kamyonetlere ve Genesis markasının amiral gemisi modellerine kadar neredeyse tüm araç sınıflarını kapsar.’ açıklaması üzerine elektrikli kamyonetlere bir sinyal verdiğini açıkça görebiliyoruz.

Aynı zamanda Rivian R1T, bu hafta Hyundai’nin Ar-Ge tesisi yakınında Shortscar tarafından test plakalarıyla görüldü ve otomobil üreticisinin kendi elektrikli kamyonu üzerinde çalıştığı yönündeki söylentileri oldukça artırdı.

Otomobil üreticilerinin, nasıl çalıştıklarını anlamak için tersine mühendislik yapmak üzere diğer markaların araçlarını satın alması ve incelemesi oldukça yaygın bir uygulamadır. Hyundai’den gelen son hamle bu iddiaları oldukça güçlendiriyor. IMA platformuna dahil olan markalardan biri olan Kia, özel bir elektrikli kamyon çıkaracağını zaten doğrularken, Hyundai’nin kendi markası altında bir tane piyasaya süreceği yönünde yoğun söylentiler akıllarda soru işareti bırakıyor.

Hyundai elektrikli bir kamyon çıkarırsa, Rivian R1T, Ford’un F-150 Lightning, Chevy Silverado EV gibi modellerin de içinde olduğu gittikçe büyüyen bir rakip listesiyle karşı karşıya kalacak olduğunu görüyoruz. Şimdilik Hyundai’nin bir sonraki hamlesinin ne olacağı merak konusu.

Hyundai’nin çıkarmak istediği elektrikli kamyon hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir araca sahip olmak ister miydiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir