Dünyanın en hızlı elektrikli otomobili: Rimac Nevera

Rimac Nevera, 412km/sa hıza ulaşan dünyanın en hızlı elektrikli otomobili.Nevera’yı tüm detaylarıyla sizlerle yazımızda paylaşacağız.

Nevera için hız testi tüm hazırlıkları ile yapıldı.Nevera en yüksek hız moduna ayarlandı ve yüksek hızda stabil bir ivme sağlamak için sürükleme ve bastırma kuvvetini dengeleyen bir aerodinamik profil oluşturuldu.Bununla birlikte Michelin Cup 2R lastikleri takıldı ve durumlarını kontrol etmek için bir Michelin teknisyeninin gözetiminde, rekor kıran test’e start verildi.

Direksiyon başındaki isim Rimac’ın Test ve Geliştirme Sürücüsü olan Miro Zrnčević vardı.Nevera 250km/s (155mph) civarında hızla yol alarak banketin dışına çıkarken Miro, Rimac tarafından geliştirilen gelişmiş dört motorlu aktarma organlarının ve pil takımının tüm gücünü serbest bırakarak Nevera’yı 400km/s hızına ulaştırdı.

En yüksek hız ve yüksek hassasiyetli GPS tabanlı bir ölçüm cihazı olan Racelogic V-Box kullanılarak ölçülen hız testinde 412 km/s azami hıza ulaşıldığı kaydedildi.

Nevera, satın alan müşterilere standart olarak 219 mph (352 km/s) ile sınırlı azami hız ile teslim edildiğini unutmayalım.Nevera’nın üretimi şu anda Rimac’ın Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde markanın genel merkezinde yapılıyor.

Rimac Nevera artık hem dünyanın en hızlı hızlanan seri üretim otomobili hem de en hızlı elektrikli seri üretim otomobili ünvanına sahip oldu.

Rimac Nevera 0’dan 100’e sadece 1,85 saniyede ulaşıyor ve dört elektrik motorundan 1.914 hp güç üretiyor.

Rimac Nevera’yı nasıl buldunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir