Renault Megane E-Tech Türkiye’ye Geliyor; İşte E-Tech’in Geleceği Tarih:

Renault E-Tech

Renault, elektrikli araç yatırımlarına kaldığı yerden devam ediyor.Geçtiğimiz günlerde otonom sürüş destekli Renault Scenic Vision Concept tanıtılmıştı.Renault Scenic Vision Concept’i sizlerle detaylı olarak yazımızda paylaşmıştık.Renault Scenic Vision Concept ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

C-Hatchback sınıfının yüzde 100 elektrikli modeli Renault Megane E-Tech, sessiz ve çevreci donanımı ile bizlerle.Sınıfının en iyi elektrikli araç kategorisine aday Megane E-Tech, 2 farklı batarya seçeneği ile satışa sunulacak.

Fransa’da aktif olarak satışa sunulan Megane E-Tech’in fiyatı 35.200 euro’dan başlıyoruz.Bildiğiniz gibi Avrupa’da elektrikli araç satışları için teşvik indirimleri mevcut.Böylelikle Megane E-Tech’in fiyatı 6.000 euro’luk teşvik ile birlikte 29.200 euroya inmiş oluyor.

2 farklı batarya seçeneği ile satışa sunulacağını belirtmiştik.İlk modelin menzili 300 km, diğer modelin sahip olduğu menzil mesafesi ise 470 km.Aracın ön kısmında yer alan 220 bg elektrik motoru ile 300 nM torka ulaşabiliyor.Teknolojik inovasyonları da içinde barından Megane E-Tech, Built in Google ile OpenVR Link, navigasyonu kullanmanıza ve sesli asistan ile favori uygulamalarınıza erişmenize imkan tanıyor.

Renault Megane E-Tech’in Türkiye yılın son çeyreğinde gelecek.Aracın satış fiyatı ise vergiler dahil 1.300.000 TL civarında muhtemel fiyat ile gelecek.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araç ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir