Renault Kangoo e-Tech tanıtıldı! İşte Tüm Özellikler

Renault Kangoo e-Tech

Renault Kangoo e-Tech: Rakipsiz, pratik bir tasarımla, ilk kez bir sürgülü yan kapı da dahil olmak üzere yeni Kangoo genlerine sadık kaldı ve öncü oldu.İşte Renault Kangoo e-Tech‘den detaylar:

Renault Kangoo e-Tech

Renault Kangoo e-Tech Özellikleri

Renalt Kangoo e-Tech Fiyatları

Yılın Ticari Otomobili Ödüllerine Kangoo e-Tech’in ”Van” modeli aday olmuştu.İlgili haberimizede buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kangoo, Renault’nun bir başarı öyküsüdür: Renault, dünya çapında yaklaşık 50 ülkede toplamda 4,4 milyon adet satış gerçekleştirdi.Zarif bir tasarım ve içinde bolca alana sahip olan Kangoo e-Tech aileler için uygun bir otomobil.Özellikle piknikçi amca ve dayılar içinde teknolojik… 🙂

Yıllar boyunca model bakımından yükseltilen ve geliştirilen Kangoo, tarihinde ilk kez elektrikli bir versiyonla bizlerle!

Tamamen elektrikli yeni Kangoo e-Tech tüm pratik özellikler, güvenlik ve konfor ekipmanlarıyla birlikte geliyor:

 • Üç yetişkinin rahatça oturabileceği üç uygun yer ve arkadaki tüm yolculara optimum konfor sağlayan bir alan bulunuyor.
 • Easy Life çekmecesi dahil 49 litreden fazla saklama alanına sahip.
 • Kategorisinin en iyisi olan 850 litrelik geniş bir bagaja sahip ve katlanabilir koltuklar ile 2.500 litreye çıkarma imkanı sunuyor. (yalnızca Kangoo e-Tech Elektrik’e has bir özellik)
 • Ayarlayabilir yenilikçi tavan çubukları, böylece hiçbir zaman alanınız tükenmez ve neredeyse her şeyi rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
 • Ek güvenlik sağlaması için ”Seviye 2” otomasyon dahil 14 sürücü yardım sistemi.

Dış tasarımına baktığımızda Kangoo’nun yatay yivli kaputu ve çarpıcı bir şekilde dikey ön cephesi mevcut.Logonun arkasındaki şarj çıkışını barındıran bir ızgaraya sahip.

Benzinli versiyonlarında standarttan farklı olarak yeni gösterge paneli (bazı versiyonlarda koyu renkli fırçalanmış ahşap kaplamalı) bulunuyor. Kokpit oldukça rahat ve sürücü için oldukça ergonomik.

Yeni lityum iyon pil, 45 kWh tam kullanılabilir kapasiteye sahip.Tamamen yeni Kangoo e-Tech, 285 km’ye (WLTP) kadar menzile sahip.Bu da çoğu günlük gereksinim için yeterli ve kullanım maliyetlerini yüksek oranda düşürüyor.

Aküler ise 8 yıl + 160.000 km garantili.Akü kapasiteleri nominal kapasitelerinin (SoH) %70’inin altına düştüğünde Renault tarafından ücretsiz değişim de mümkün.

Yeni Kangoo e-Tech, her koşulda gönül rahatlığı ile sorunsuz sürüş için 245 Nm anında kullanılabilir tork sağlayan 90 kW’lık bir motora sahip.Aracın maksimum hızı (110 km/sa) ve gücünü (56 kW) sınırlayan bir ECO modu, menzili oldukça optimize ediyor.

Kangoo e-Tech‘de 3 farklı frenleme modu mevcut.Sürücü, üç rejeneratif frenleme modu arasından seçim yapabiliyor:

 • Yelken (ekranda B1): otoyollarda ve otoyollarda sürüş için sınırlı rejenerasyon
 • Sürücü (B2): .eşitli durumlarda kullanım için varsayılan rejenerasyon; ayağınızı gazdan kaldırdığınızda ortaya çıkan etki, içten yanmalı motorlu bir araçtaki ile birebir benzerlikte
 • Fren (B3): trafik sıkışıklığında veya dağ yollarında kullanım için maksimum rejenerasyon

Ayrıca Kangoo e-Tech 2 adet yerleşik akü şarj sistemi seçeneğiyle birlikte geliyor:

 • Ev kullanımı için 11 kW 3 fazlı AC şarj cihazı
 • 2 saat 30’da %5’ten %80’e çıkmanızı sağlayan 22 kW AC hızlı şarj cihazı ve 170 km’yi yaklaşık 30 dakikada kurtarmanızı sağlayan 80 kW DC şarj cihazı

Son olarak, ”MyRenault” akıllı telefon uygulaması veya Renault Easy Link multimedya sistemi aracılığıyla Yeni Kangoo e-Tech, aşağıdaki hizmetlerle birlikte geliyor:

 • Planlanmış pil şarjı ve uzaktan pil durumunu takip edebilme
 • Yolcu bölmesi ön ısıtma veya ön soğutma
 • Rotanız için en yakın şarj noktası bulabilme
 • Pilin kalan şarjı ile ulaşabileceğiniz konumlar

Tamamen elektrikli yeni Renault Kangoo e-Tech, müşterilerin ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş üç versiyona sahip.Bunlar:

 • Otantik; yetkililerin ihtiyaç duyduğu temel donanıma sahiptir.İş yerinde ve iş sonrası kullanabilecekleri bir araç isteyen müşteriler için.
 • Equilibre; yolcuların konfor bulduğu ve tasarruf ettiği çevre dostu bir ulaşım hizmeti sunmak isteyen topluluklar için.
 • Tekno; alabilecekleri tüm konfor ve güvenliğin yanı sıra ayırt edici tasarımı isteyen aileler için.

Yepyeni Kangoo e-Tech, 17 Ekim’de Paris Motor Show’da tanıtıldı.Renault Kangoo e-Tech‘e sahip olmak isteyenler Kasım ayından itibaren sipariş verebilir! Teslimatlar ise 2023’ün ilk çeyreğinde yapılacak.Renault Kangoo e-Tech‘in Türkiye fiyatı ise 1.459.707 TL.

Renault Kangoo e-Tech’i nasıl buldunuz? Sizce ülkemizde tutabilecek bir model mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir