Renault Duo ile Twizy’e kardeş geldi! İşte yeni elektrikliden tüm detaylar:

Fransız otomobil devi Renault Grubu’nun elektrikli mobilite ürettiği alt markası Mobilize, Renault Twizy’e kardeş getirdi… Citroën Ami’nin rakibi konumunda olacak Renault Duo elektrikli mikromobilite aracını sizlerle tüm detaylarıyla paylaşacağız.

Renault Duo, şehir merkezlerinin malum trafiğine farklı bir bakış açısı getiriyor.Minik oluşuyla oldukça kolaylık sağlayan bu tarz mikro elektrikli araçlar kentsel hareketliliğe yeni bir bakış açısı getiriyor.Tamamen elektrikli mikro araç, her yaş grubuna hitap edecek şekilde tasarlanmış.

Gelelim bu mini elektrikli Renault Duo’nun özelliklerine

Duo, arka tekerlekleri hareket ettiren elektrik motoru tarafından desteklenmektedir.İki versiyonda bizlerle olacak olan Duo: ilk versiyonda 45 km/s (belirli ülkelerde 14 yaşından itibaren ehliyetsiz) maksimum sürate sahip olacak.

Duo’nun ikinci versiyonunda ise 80 km/s (B sınıfı ehliyet gerektirir) maksimum sürate sahip olacak.Duo’nun çevreye duyarlı bir araç olacağını unutmayın! Duo, tamamen geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilecek.

Duo’nun toplam menzili ise 140 km olacak.Bu da şehir içi ulaşım için en iyi mesafe diyebiliriz.Tabii ki bu rakam yokuş ve zorlu yol şartları içinde değişiklik gösterebilecektir.

Tamamen şehir için tasarlandı!

Duo, trafiği en yoğun şehirlerde tek çözüm.Renault Duo’nun ölçülerine gelin birlikte bakalım:

2.43 m uzunluk, 1.30 m genişlik, 1.46 cm yüksekliğe sahip olan Renault Duo, özellikle şehirlerde manevra yapma konusunda rahat, park etmesi kolay ve trafikte oldukça çeviktir.Bir park yerine üç Duo aracını dikey olarak park edebilirsiniz! 

Duo, önde iki ışık ve arkada bir şerit bulunan LED sistemine sahip.Gösterge panelini dilediğiniz gibi özelleştirilebilirsiniz.Ayrıca Duo’nun içerisinde kişisel zevklerine uygun özelleştirmeye olanak sağlayan bir çok aksesuar mevcut.

İki büyük yan kapı pencerelere sahip ve yukarıya doğru açılıyor.Böylece sürücüler daima güvenli taraftan araca girip çıkabilirler.Bu özelliği ile park halindeki iki araba arasında iniş-binişler kolaylaşır.Ayrıca bu ergonomik mimari, kapılar yola veya kaldırıma açılmadığından yayalar ve bisikletliler için de güvenlidir.

Pratik ve konfor bu araçta fazlasıyla var!

İç mekan işlevsel olduğu kadar eğlenceli ve konfordan da ödün verilmemiş.İki koltuk, standart bir otomobille aynı duruş konforunu sağlamak için tamamen dolgulu tercih edilmiş.

Sürücü koltuğu, arka koltuğa daha kolay bir erişim sağlaması için 20 cm ileri veya geri kayabiliyor.Ön koltuğun her iki yanında iki kabin çantasını sığdırmak için iki adet saklama alanına sahip.Arka koltuklar ise 1.80 boyundaki bir yolcunun rahatça oturabileceği kadar geniş ve yüksektir.

Entegre ve gelişen bağlantı

Duo akıllı telefonları kullanan bir anahtarsız erişim ve ateşleme sistemine sahip.Böylelikle kullanıcılar paylaşımlı ulaşım şirketleri veya filolardan kolaylıkla kiralayabilir.

İki farklı şarj seçeneği

Öndeki küçük kaput, Duo’nun standart veya Tip-2 konnektöre sahip olabilen sabit şarj kablosuna erişim sağlar.Tip 2 konektörler, yollarda, şirket tesislerinde veya otoparklarda çoğu halka açık şarj istasyonuyla çalışabiliyor.Standart konektörler çoğunlukla evde araçları şarj etmek için kullanılır ve bunun için özel bir bağlantıya sahip olmayı gerektirmez.

Renault’nun alt markası Mobilize’nin Duo elektriki aracı 3 aylık sözleşmelerle başlayan esnek abonelik anlaşmaları ile de tercih edilebilir.Yani Duo’yu aylık ödeme ile satın almak veya kiralamak mümkün.Müşteriler Duo’ya ait web sitesinde birkaç dakikada Duo’larını çevrimiçi olarak sipariş edebilecekler.

Satış sonrası hizmette var ve üstelik bunu Renault üstlenecek!

Duo’nun kargo versiyonu da var! İşte Bento’dan Detaylar

Duo’nun kargo versiyonu Bento tasarım oalrak aynı görünümde.Tamamen elektrikli olan Bento’yu ticari amaçla satın almak isteyen müşteriler için özel olarak tasarlanmış.

Bento’nun arka kısmında yolcu koltuğunun yerine kapalı bir bagaj kullanılmış.Bu bagaj ile yaklaşık 700 litreye yakın kullanılabilir kapasite sağlar.Uzun ve geniş eşyaları taşımak Bento ile mümkün.

Duo gibi Bento da özelleştirilebilir renklerle sahip olunabilecek.Standart olarak antrasit grisi ve turuncu bir gövdeye sahip olacak.

Bento, 2024 yılından itibaren ticari amaçla uzun vadeli kiralanabilecek.

Renault Duo’yu nasıl buldunuz? Duo ile ilgili yorumlarınızı merakla bekliyoruz.Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir