Elektrikli Renault 5 E-Tech resmi olarak tanıtıldı

renault 5 e-tech
renault 5 e-tech

Tasarımı bir çok paylaşım ile deşifre edilen Renault 5 E-Tech, Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından resmi olarak görücüye çıktı.

6 farklı renk seçeneğine sahip olacak Renault 5 E-Tech’in lansman renginde sarı tercih edildi. AmpR Small platform temeli üzerine kurulan iki farklı batarya seçeneğine sahip (40/52 kWh) Renault 5 E-Tech 400 kilometreye kadar menzil sunacak.

Performans tarafında yine iki farklı seçenek sunulan modelde 94 HP (70 kW) ve 121 hp (90 kW) seçeneklerine sahip. Aracın motor tarafında Renault’un tanıdık yüzü bizleri karşılıyor. Renault 5 E-Tech’de Megane E-Tech’in motoru kullanılmış. Renault 5 E-Tech’in en yüksek güçlü donanıma sahip versiyonu’nun 0/100 km/s verisi ise yalnızca 8 saniye.

Çift ekranlı teknolojiye ve modern kokpite sahip araçta Anroid Auto kullanılmış. Multimedya tarafında Qualcomm’un Snapdragon’un işlemcisi sahne alıyor.

Renault tarafında Renault 5 E-Tech için henüz resmi bir fiyat açıklaması yapılmasada aracın tahminen 38.000$ seviyesinde olması bekleniyor. Avrupa’da araç için yüksek satış hedefleyen Renault, Renault 5 E-Tech’i Türkiye’ye de getirebilir.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir