İşte karşınızda Polestar 3! Tamamen elektrikli yeni SUV’den tüm detaylar:

Polestar 3

Volvo’dan ayrılan Polestar, ilk SUV üyesi olan Polestar 3 ile bizlerle.Daha önce sizlerle tarihi paylaşmıştık, nihayet Polestar 3‘ten yeni haberler geldi… Tamamen elektrikli amiral gemisi Polestar 3‘ü tüm detaylarıyla yazımızda sizlerle paylaşacağız.

İsveçli Volvo’dan ayrılarak başlı başına bir marka haline gelen Polestar, elektrik dönüşümünün de etkisiyle kendi kimliğini yaratmaya hazırlanıyor.İlk olarak yolcu tarafında 1 ve 2 modelleri ile karşımıza çıkan SUV kanadındaki yeni oluşumun beklenen hamlesi nihayet güç içerisinde tüm detaylarıyla tanıtıldı. Bir süredir duyurulan ve merakla beklenen Polestar 3, bir çok özelliği ile marka için önemli bir mihenk taşı diyebiliriz.Volvo’dan farklılaşmaya odaklanan ”Precept” projesinde gördüğümüz tasarım anlayışıyla seri üretimde kullanılan ilk Polestar aracı olarak lanse edilen Polestar 3, gelişmiş altyapısıyla da geleceğin izlerini taşıyor.Volvo’nun yeni amiral gemisi EX90 ile aynı altyapı (SPA2) üzerinde geliştirilen bu amiral gemisi SUV, Volvo tarafına baktığımızda da teknik sınırlarını belirlememize yardımcı olacak gibi görünüyor.

Polestar 3 Özellikleri

Polestar 3’ün teknik özelliklerine baktığımızda bizi standart olarak çift elektrikli motor yapısı karşılıyor. 489 PS güç ve 840 Nm tork değerleri ile oldukça güçlü bir elektrikli olduğu da gözler önünde diyebiliriz.Polestar’ın sunduğu ”performance” paketini satın alan kullanıcılar da 517 PS güç ve 910 Nm’lu bir Polestar 3’e sahip olabilecekStandart versiyonda 0’dan 100’e 5 saniyede çıkabilen Polestar 3, bu Performance paket ile 4.7 saniyede ulaşabiliyor.Toplam ağırlığı 2.584 kilogram olan amiral gemisi SUV Polestar 3’ün maksimum hızı ise 210 km/s olarak paylaşıldı.

Polestar cephesi, yeni modeli olan 3’te ilk kez uzun menzilli versiyonunu sunuyor.Bu pakette 111 kWh gibi çok yüksek kapasiteli bir pil paketi mevcut.Polestar 3’ün toplam menzili ise 610 kilometreye kadar.Şarj tarafında ise maksimum 250 kW hız kapasitesine sahip olan bu SUV, 30 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e ulaşabiliyor.

Polestar 3’ü nasıl buldunuz? Polestar 3 ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir