Peugeot Inception Concept tanıtıldı!

Peugeot Inception Concept

Peugeot, markanın yapı taşlarını ortaya çıkaran, gelecek temalı konsepti Peugeot Inception Concept‘i CES 2023’te tanıttı.Yeni bir çağın habercisi olacak bu yeni konsept araçlarda geleceğin dünyası şimdiden tasarlanmaya başlanıyor.Dijital çağın araçlarına yeni üyeye bir de Peugeot’tan geldi.Peugeot Incept Concept‘i sizlerle tüm detaylarıyla yazımızda inceleyeceğiz.

i-Cockpit ve steer-by-wire teknolojisinin yanı sıra Hypersquare kontrol sistemide dahil olmak üzere teknolojide devrim niteliğinde tasarıma sahip olan Peugeot Inception Concept, 2025’ten sonraki modellerine ilham vererek öncülük edecek.

Tamamen elektrikli Peugeot Inception Concept tam tamına 1282 km menzil sağlayan 100kWh pil ile destekleniyor.Çift elektrikli motora sahip bu konsept 680 HP güç üretebiliyor.Ayrıca 0-100 km/s verilerinde de performansını kanıtlayan bu konsept model, yalnızca 3 saniyede ulaşabiliyor.Inception Concept ayriyetten 800V teknolojisine sahip ve bu teknoloji ile sadece beş dakikada 150 km menzil eklemesi sağlayabiliyor.Bu teknoloji kablosuz indüksiyon şarjı özelliğine sahip.

CEO Linda Jackson: “Peugeot, ürünlerinin elektrikli hale getirilmesi konusunda kararlı.2023’te tüm modellerimiz elektrikli olacak ve önümüzdeki iki yıl içerisinde 5 farklı %100 elektrikli model piyasaya süreceğiz.Hedefimiz ise: 2030 yılına kadar Peugeot’u Avrupa’da elektrikli araç kategorisinde lider pozisyona getirmek.” CEO’nun ifadelerine göre Peugeot, elektrikli araçlarda liderlik konusunda oldukça kararlı ve kesin yolda ilerliyor diyebiliriz.

Tasarımın öncüsü olmaya adam konsept!
Peugeot’un son dönemlerde tasarıma oldukça önem gösterdiğini hepimiz farkındayız.Özellikle tasarım konusunda gelecek konseptini işleyen Peugeot, yeni logo tasarımınıda araçlarına işliyor.Konseptin ön ızgarasında, ortasında bulunan logo, 3D ışıltı efektiyle büyütülmüş tek bir cam parçasından yapılmış.

Peugeot Incept Concept’in teknik verileri göz kamaştırıyor!
Tamamen elektrikli konsept, 800V teknolojisi ile donatılmıştır.100kWh batarya sahip olan konsept, 100 kilometrede sadece 12,5kWh gibi son derece düşük tüketim ile tek bir şarjla 1282 km menzil mesafesi sağlıyor.1 dakikada 30 kilometre veya 5 dakikada 150 menzil ekleyebilen batarya kapasite teknolojisine sahip.

Bir ön bir arka olarak iki elektrik motoru, konsepti dört tekerlekten çekişli bir araç haline getiriyor.680 HP (500kW) güce sahip araç 0-100 km/s hıza üç saniyenin altında ulaşabiliyor.

Son teknoloji kokpit: i-Cockpit
Hypersquare kontrol sistemi ile Peugeot Inception Concept, konforlu bir sürüş deneyimi ve sezgisel olarak geliştirilmiş bir i-Cockpit beraberinde getiriyor.Oyunlardan ilham alınan Hypersquare kontrol sistemi ile hepimizin bildiği direksiyon simidi tamamen ortadan kalkmış ve onun yerine dijital bir direksiyon getirilmiş.Bu direksiyonda dijital ve elektrikli tüm kontroller yapılabiliyor.

Peugeot, önümüzdeki on yıl boyunca tamamen elektrikli araçlarında bu yeni kontrol sistemini sürekli geliştirerek, her tanıtımda adından bahsedecek düşünüyoruz.Hypersquare kontrol sistemi, Peugeot’nun vizyonunu tamamlayan unsurlardan biri olacak.

Peugeot tamamen elektrikli oluyor!

Peugeot önümüzdeki iki yıl içerisinde 5 farklı %100 elektrikli modeli piyasaya sürecek.2030 yılına kadar ise Avrupa’da satılan tüm modellerini elektrikliye çevirmeyi hedefliyor.

Peugeot Inception Concept’i nasıl buldunuz? Peugeot Inception Concept’e dair tüm düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir