Peugeot %70 elektrifikasyonlu araç modellerini tanıttı!

Fransız devi Peugeot sadece otomobil satışı değil, yapılan yeniliklerle dur-durak bilmeden devam yoluna ediyor. Son olarak, yeni nesil Peugeot e308 ve Peugeot e308 SW‘yi piyasaya sürmüşlerdi.

Yüzde 70’lik elektrifikasyon, Peugeot tarafından sunulan yolcu ve ticari ürün yelpazesinin bir birleşimidir.2023’te tüm Peugeot modellerinin %85’i elektrikli olacak.Bu rakam Avrupa bölgesi için 2025’te %100’e ulaşacak.

Peugeot’nun elektrifikasyon dönemi, üç yıl önce e-208’in piyasaya sürülmesiyle başlamıştı.O zamandan bugünlere Peugeot, geleceğin teknolojisini çeşitli varyantlarla piyasaya sundu.

Peugeot İcra Kurulu Başkanı Linda Jackson, “Elektrifikasyon, müşterilerimize istedikleri motor tipini seçme ve ihtiyaçlarına en uygun seçim olanağı sunan Seçim Gücü stratejisinin bir parçasıdır” dedi.

Peugeot, e-208 ve e-2008 aracılığıyla tam elektrikli modele ek olarak, 3008 PHEV, 508 PHEV, 508 SW PHEV, en yeni 308 PHEV ve 308 SW PHEV dahil olmak üzere hibrit varyantlar da sunuyor.

Tamamen elektrikli ticari seçeneklere baktığımızda ise e-Partner, e-Expert, e-Boxer ve hidrojen teknolojisini kullanacak Peugeot h-Expert için ise şu anda üzerinde çalışılıyor.

Peugeot Ürün Direktörü Jérôme Micheron, 2022’nin ilk yarısında elektrikli araçların Avrupa’daki 4 binek otomobil satışından 1’ini temsil ettiğini söyledi.

Peugeot’un elektrifikasyon hamlelerini nasıl buluyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir