Nissan’dan mini, kompakt, tamamen elektrikli Sakura!

Nissan’ın tamamen elektrikli, mini, kompakt aracı Sakura tanıtıldı.Son günlerde en çok ilgi duyulan mini kompakt elektrikli araçlara Nissan Sakura’da eklendi.Şehre farklı bir görüntü katan, sevimli bu mini araçları ülkemizde de görmek istiyoruz.Nissan Sakura’nın tanıtımı gün içerisinde yapıldı.

Nissan Sakura

Sakura şimdilik Japonya’da.Japonya’nın kei-car sınıfını biliyoruz, ülkede en çok tercih edilen araçlar minimal ve kompakt araçlar oluyor.Sakura da bu sınıfa tam uygun bir araç diyebiliriz.Daha önce de bu tarz araçlardan Changan Lumin Corn‘u ve Baojun Kiwi EV‘i paylaşmıştık.Gelelim Nissan Sakura’nın özelliklerine:

İsmini Japon Kiraz Çiçeği’nden alan Sakura, 20 kwH pile sahip.Yapılan testlere toplam katettiği menzil ise 112 km.Japonya’da bu yaz satışa çıkacak olan Sakura, 14.000$’ın altında fiyatlanacak.

Sakura, 63 beygir bir güce sahip.Nissan’ın verilerine göre de 80 km/s hıza sahip.Sakura’nın iç donanımına gelirsek 9.0 inç’lik bir bilgi ekranı mevcut ve ayrıca 7.0 inç’lik bir dijital gösterge alanına sahip.Sakura’nın renk seçenekleri de bir hayli çeşitli.14 renge kadar bir çeşitlilik sağlıyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araç ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir