Nissan Interstar-e tanıtıldı, 2. çeyrekte satışa sunulacak

Nissan’ın ilk tamamen elektrikli büyük van modeli Insterstar-e tanıtıldı. Tamamen elektrikli Nissan Interstar-e, Renault Master E-Tech’in teknolojisini kullanacak.

Nissan Interstar-e, 87 kWh’lik batarya kapasitesi ile 460 km menzil sunuyor. Aracın şarj tarafına baktığımızda Nissan’ın D/C Şarj özelliği, hızlı şarj yetenekleri sunarak sadece 30 dakikada 257 kilometreye kadar şarj edebiliyor ve yaklaşık 124 mil boyunca 40 kWh’lik pil ile daha kısa görevler için bir versiyon sunuyor. Ayrıca, A/C Şarj özellikleri sayesinde depoların %10’dan %100’e kadar olan şarjı 4 saatten kısa bir sürede tamamlanabiliyor.


Ayrıca, 4 tonluk Interstar-e’nin 1,6 tonluk yük taşıma kapasitesi, normal bir sürücü belgesiyle Avrupa genelinde kullanılmasına olanak tanıyor. Bu özellik, araç sahibi olacak kullanıcıların daha yaygın olan 3,5 tonluk dizel kamyonetlerden daha büyük yükleri taşıyabilmesine yardımcı olacak.

Beş yıl veya 160.000 kilometre, yüksek voltajlı batarya için ise sekiz yıl veya 160.000 kilometrelik standart bir garanti sunulan aracın 2024’ün 2. çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. Türkiye için henüz satış bilgisi paylaşılmadı.

Nissan, van modellerinin tamamını 2026 yılına kadar tamamen elektrikli hale getirmeyi hedeflediğini duyurdu. Nissan Interstar-e’nin fiyatı Nissan tarafından henüz paylaşılmadı.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir