Nissan Ariya NISMO, Tokyo Auto Salon 2024’te tanıtıldı

Nissan Ariya NISMO, Tokyo Auto Salon 2024’te görücüye çıktı.Nissan’ın performans odaklı elektriklisi Ariya NISMO’yu yazımızda tüm detaylarıyla sizlerle paylaştık.

Nissan Ariya, e-4ORCE’yi temel alan ve yeni nesil ‘EV NISMO’ tasarımına sahip Ariya NISMO, NISMO’nun özel teknolojisi ile son derece güçlü hızlanma ve aerodinamik performansı ile sürücüye daha fazla güven vererek, gönül rahatlığı ile sürüş deneyimi yaşamasına olanak tanır.

NISMO’nun sürüş modları arasında Formula yarışlarını andıracak ses modu da kullanılmış.Elektrikli araçların sessizliğini bozacak yazılıma sahip NISMO’da sürücü için heyecan, oldukça yüksek seyredecek.

Nissan’ın ‘e-4ORCE’ elektrikli tahrikli dört tekerlekten çekişli teknolojisi ile 20 inçlik alüminyum jantlara monte edilmiş özel lastiklerle bir araya gelerek stabil sürüş ve dönüş yeteneğine olanak sağlayarak, yüksek hızlarda viraj almayıda kolaylaştırıyor.

Ariya NISMO, B6 e-4ORCENISMO ve B9 e-4ORCE olarak 2 farklı versiyona sahip.Menzil bilgisi ise henüz paylaşılmış değil.

Nissan Ariya NISMO Özellikleri

  • 66/91 kWh batarya kapasitesi
  • 270/320 kW
  • 560/600 Nm Tork

Nissan Ariya NISMO’yu nasıl buldunuz? Nissan’ın geleceğini nasıl görüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir