Yeni nesil mobilite: Nimbus One

Nimbus One

Michigan, Kaliforniya merkezli elektrikli araç markası Nimbus, yeni şehir içi mobilite deneyimi sunacak ‘Nimbus One’ı tanıttı.Tamamen elektrikli ve yenilikçi bu araç yenilikçi üç tekerlekli bir tasarıma ve kompakt bir yapıya sahip.

Görsel: Nimbus

Bununla birlikte öne çıkan özelliği, aracın “bir motosikletin rahatlığını ve maliyetini ile bir arabanın güvenliği ve konforu” güdüsüyle birleştirmek amaçlanmış.Nimbus One, bir sedan otomobilden 5 kat daha küçüktür.Yoğun şehir caddelerinde park etmek gibi bir sorunu ortadan kaldıran bir boyutta.Ayrıca yüksek manevra kabiliyeti ile de mini bir elektrikli aracın karşılayabileceği her şeyin neredeyse tamamını karşılayabiliyor diyebiliriz.

Nimbus One, fütüristik tasarımı ve sıra dışı bir iç mekanı ortaya çıkarmak için açılan şık kapıları ile şüphesiz şu anda piyasadaki en eşsiz mini elektrikli araçlardan biri diyebiliriz.Hatta elektrikli bisiklet demekte daha doğru olur.Çünkü bu araç resmiyette elektrikli bisiklet olarak geçiyor.Bu mini elektrikli 91 inç uzunluğa ve 34 inç genişliğe sahip.

Görsel: Nimbus One

Nimbus One yalnızca şehir içi mobilite çözümleri için düşünülmüş.Şirkete göre, maksimum 150 kilometre sürüş menzili sağlayan 9 kWh’lik bir pil ile donatılmış.Sunmuş olduğu menzil ile şehir içinde bir kaç gün rahatlıkla kullanım sağlayabiliyorsunuz.Hız konusunda da gayet iyi verilere sahip.Mini olması yavaş olmasını aklınıza getirmesin.En basitinden mini elektriklilerden Citroen Ami 45 kilometre maksimum hıza sahip.Nimbus One ise tam tamına 80 kilometre maksimum hıza sahip! Ayrıca bahsetmeden geçmeyelim.Nimbus One’ın çıkarılabilir bir bataryaya sahip.Böylelikle güvenlik konusunda da büyük bir avantaj sağlıyor.Ev ortamınızda rahatlıkla bataryayı şarj edebiliyorsunuz.

İç tasarımı, ekran, hızlı telefon şarj sistemi, Bluetooth bağlantılı hoparlörler, elektrikli camlar, ısıtma işlevi ve isteğe bağlı klima kontrolü gibi arzu edilen tüm özellikleri içinde barındırıyor.

Gelelim bu mini elektrikli Nimbus One’ın fiyatlarına.Nimbus One’ı satın almanın maliyeti yaklaşık 9.980 Amerikan Doları.Ancak şirket araca aylık 200 dolarlık bir kiralama hizmeti de getirmiş.

Görsel: Nimbus

Nimbus One’ın ön siparişlerinin 2023’ün üçüncü çeyreğinde ulaştırılması tahmin ediliyor.Avrupa’ya veya ülkemize ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok.Ülkemize geleceği vakit hemen sizlerle paylaşacağız. 🙂

Nimbus One’ı nasıl buldunuz? Sizce şehir için büyük bir avantaj sağlayabilir mi? Ülkemizde görmek ister miydiniz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir