Mini Cooper SE Cabrio tanıtıldı: İşte Detaylar

Mini Cooper SE Cabrio Electric

MINI, oldukça sempatik ve sürüşü eğlenceli hale getirecek MINI Cabrio’yu elektrikli formatta sunarak büyük bir sürpriz yaptı.İngiliz firma’nın ana düşüncesinde yatan fikir ise tamamen elektrikli araçların üstü açık olanına öncülük etmek idi.MINI Cabrio ile de fark yaratan bir konsepti ele almış oldu.

İngiliz menşeili marka, iki kapılı elektrikli arazi aracının işlevselliğini tümüyle MINI Cabrio’ya aktardı.ABD’de yapılacak olan “MINI Take the States” etkinliği için özel olarak tasarlanan bu elektrikli Cabrio’nun iç mekanizması Hardtop modeli ile benzer özelliklere sahip.184 CV’ye eşdeğer maksimum 135 kW güç üreten bir ön elektrik motoruna ve 32,6 kWh net kapasitede pil takımına sahip.

Sempatik tasarımı ile hafızalarımıza kazınan Mini’nin yeni ve tamamen elektrikli Mini Cooper SE Cabrio modeli 100 kilometre’ye 7.7 saniyede hızlanıyor ve 150 km/s azami hıza ulaşıyor.

Mini Cooper SE

Mini Firması’nın geçtiğimiz aylarda 2030’da tamamen elektrikli olacağını duyurduğunu hepimiz biliyoruz.Böylelikle önümüzdeki 10 yıllık süre zarfında Mini’nin tamamen elektrikli modellerinin zamanla daha fazla geliştirileceği gözler önüne sürülüyor.

Mini Cooper SE Cabrio’yu nasıl buldunuz? Fikirlerinizi aşağıdan yorumlar kısmında belirtebilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitme için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir