Klasik donanımlı yeni ‘MINI Cooper E’ tanıtıldı

mini-cooper-e
mini cooper e

Tamamen elektrikli ‘MINI Cooper E’ yeniden tasarlanmış dört araç kaplamasıyla geliyor. Klasik MINI rüzgarları estiren elektrikli, sade tasarımı ile dikkat çekiyor.

MINI Başkanı Stefanie Wurs: “Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper E ile MINI ailesine harika bir giriş seviyesi seçeneği sunuyoruz. 184 bg gücü, heyecan verici çeviklik ve hızlanma sunarken hiçbir fedakarlık yapmıyor.” diyor.

40,7 kWh’lik batarya kapasitesi ile MINI Cooper E, 305 kilometreye (WLTP) kadar menzil sunuyor. Araç yolda sürüş anındayken 75 kW’a kadar DC şarj, akünün yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj edilmesine olanak sağlıyor. Aracın performans tarafında 135 kW (184 hp) elektrikli motor, maksimum 290 Nm tork sunuyor. MINI Cooper E’nin 0-100 km/s verisi ise 7,3 saniye.

Ön kısma baktığımızda MINI’nin ikonik yuvarlak farları ve sekizgen ön ızgarası bizleri karşılıyor. Aracın güvenlik kısmında Aktif Hız Sabitleyici, öndeki aracı takip ederek, mesafeyi kontrol ediyor. Park Asistanı özelliği ile otomatik park yeri tanımlama sistemi ile park etmeyi kolaylaştırıyor.

Tamamen elektrikli MINI Cooper E’nin fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir