Mini’nin ilk elektrikli crossover’ı Mini Concept Aceman: İşte Detaylar

Mini Concept Aceman

İngiliz menşeili dev otomobil üreticisi MINI, yeni Aceman konseptini tüm dünya ile aynı anda tanıttı.MINI için büyük önem arz eden bu ilk elektrikli crossover Aceman Concept, Cooper ve Countryman modelleri arasında konumlanacak.Mini’nin ilk elektrikli B segmenti crossover konsepti Aceman ile ilgili tüm detayları yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Mini Concept Aceman 2024 yılında seri üretime girecek.Aynı zamanda Aceman, gelecekteki MINI modellerinde bulunacak tasarım ve dijital teknolojiye öncülük edecek.Sıfır emisyonlu prototip, ismi ile bütünleşen ”Karizmatik Sadelik” anlamlarını taşıyor.

BMW Group’a ait Mini’nin tasarımcıları, retro-fütüristik bir görünüme sahip olmakla beraber basit bir tasarım yarattılar.Ön kısım bu aracın tamamen elektrikli olduğunu oldukça belli ediyor diyebiliriz.Yalnızca MINI’nin genlerine özel estetik detay LED aydınlatmalı sekizgen ızgara bulunduruyor.Bu da araca farklı bir hava katmış.

Gelelim Mini’nin ilk elektrikli B segment crossover modeli Aceman’ın özelliklerine:

Aceman Concept, 4.05 metre uzunluğunda, 1.99 metre genişliğinde ve 1.59 metre yüksekliğinde.Aceman, dört çerçevesiz kapıya sahip iken büyük bir bagaj kapısını da içerisinde bulunduruyor.Rahat ve konforlu iç alanını ise 5 kişiye sığdırabilmek mümkün.

Yeni MINI tasarım felsefesi iç mekanda da bulunuyor. Aceman’ın kabininde, özellikle döşeme ve kapı panellerinde açık renkler hakim.İç dizaynda tamamen dijital bir gösterge ekranı mevcut ve aracın yazılım kısmında ise son teknoloji MINI işletim sistemi kullanılmış.Bizlerinde dikkatini çeken bir diğer detay ise sürücü arabayı özel sesler eşliğinde açtığında ışıklar özel bir etkiye sahip oluyor.Yani kişiye özel bir ışıklandırma efektif olarak bu araçta mevcut.

Teknik açıdan menzil ve hız konuları resmi olarak paylaşılmayan bu yeni konsept model 23-28 Ağustos tarihleri ​​arasında Köln’de gerçekleştirilecek dünyanın en büyük oyun etkinliği olan “Gamescon 2022”de kamuoyuna tüm detaylarıyla sunulacak.

Mini Concept Aceman’ı nasıl buldunuz? Sizce tasarımı ile diğer modellerine öncü olabilecek mi? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir