Mikro elektrikli ‘Microlino Lite’ tanıtıldı

microlino lite
Microlino Lite

Tamamen elektrikli Microlino’nun öncelikli olarak genç kitleye hitap etmeyi hedeflediği versiyonu Microlino Lite tanıtıldı. Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahne alan mikro elektrikli Avrupa’da aylık kiralama ücreti ile satın alınabilecek.

İki kişilik mikro elektrikli araç Microlino’nun Lite versiyonu, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. 12 beygirlik elektrik motoruna sahip mini elektrikli araç, maksimum 45 km/s hıza çıkabiliyor. İki farklı batarya seçeneği sahip (5.5/11 kWh) ve sırasıyla 100 km ve 180 km menzil sunuyor.

Bu mikro aracı 14 yaşından itibaren herkes kullanabiliyor ve ehliyet gerekmiyor. Tabii bu kural her ülke için geçerli değil elbette. Microlino ve Microlino Lite modelleri şuan için Citroen Ami‘ye rakip gösteriliyor. Aracın tasarımı oldukça minimal, araca binmek için ön taraftaki kapıdan giriş yapmak gerekiyor.

Araçta tasarım olarak BMW Isetta’dan ilham alınmış gibi görünüyor. Microlino Lite günümüzün BMW Isettası olacak ve Isetta ruhunu yaşatacak. Bu araç için 1950’li yılların gözdesi BMW Isetta’nın en teknolojik hali diyebiliriz.

Microlino Lite için henüz bir satış fiyatı açıklanmasada araç Avrupa merkezli bir kiralama ücretine sahip. Aylık 156€‘ya bu araca sahip olunabiliyor. Microlino Lite Türkiye’ye gelir mi sorusu ise şuan için merak konusu. Ülkemize gelirse kısa sürede popüler olacağı aşikar.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir