Mercedes EQS Suv modeli, tüm dünya’ya tanıtıldı

EQS Suv

Mercedes’in 19 nisan’da lansman için duyurduğu EQS Suv modeli, bugün tüm dünya’ya aynı anda yayınlanarak tanıtımı yapıldı.

EQ modellerinin tamamlayıcı bütünlüğü ile tasarım anlamında da benzer çalışmalar yapılmış.Mercedes’in elektrikli modellerini kategorize ettiği EQ serisinde, bir çok yeni model bizlerle yaklaşık her ay beraber oluyor diyebiliriz.

EQS Suv

EQS Suv’in bizlerle paylaşılan özellikleri:

4+1 diyebileceğimiz farklı moda sahip EQS Suv modeli, Eco, Comfort, Sport, Individual Dynamic Select ve ek olarak OFF ROAD modları ile ön planda.Ses sistemi tamamen Dolby Atmos sistemi ile tamamlanmış.Tüm sesleri tıpkı bir konser alanındaymışsınız düzeyinde hissedebiliyorsunuz.

Lityum İyon bataryaya sahip EQS Suv, 2 farklı motor ile bizlerle.EQS 450 355 beygirlik bir motor gücüne sahip, EQS 580 4MATIC ise 536 beygir gücünde.

EQS 450‘nin toplam menzili tek şarjla 600 km’ye dayanacağı açıklanırken, 4MATIC ile ilgili herhangi bir veri henüz paylaşılmadı.

EQS Suv

2022’nin son baharında satışa çıkarılacak olan SUV modeli için 103.360$ fiyat belirlendi.Türkiye’de bu fiyat ise 4 milyonun üstünde olacağı tahmin ediliyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araç ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir