Mercedes elektrikli kamyonu eActros LongHaul’u Eylül’de tanıtacak! İşte Detaylar

Mercedes Elektrikli Kamyon

Ülkemizde ve dünyadaki elektrikli araç piyasasında rekabeti arttıran ve liderlidiğini sürdüren dünya devi alman menşeili Mercedes bu alanda ki yatırımlarına devam ediyor.Aylar önce elektrikli kamyonundan bir kaç görsel yayınlanan Mercedes’in eActros LongHaul model tamamen elektrikli kamyonunun tanıtım tarihi netleşti.Mercedes tarafından eActros LongHaul kamyonunun bu yıl önümüzdeki Eylül ayı’nda tanıtımı gerçekleşeceği açıklandı.

Lojistik anlam şirketleri büyük yükten kurtarmayı hedefleyen Mercedes, yakıt maliyetlerini de düşürmeyi göz önünde bulunduruyor.Mercedes’in eActros LongHaul elektrikli kamyonunun toplam menzili ise 500 kilometre olacağı söyleniyor.

2024 yılında piyasaya sürüleceği ve seri üretime geçileceği düşünülen e-Kamyon klasmanında yer alacak eActros LongHaul’un rakiplerininin önüne geçecek teknolojiyi içinde barındıracağı da diğer bilgiler arasında yer alıyor.Mercedes Benz-Trucks grubu elektrikli araçlarının depo şarjında Siemens Smart Infrastructure ve ENGIE ile birlikte çalışıyor.eActros LongHaul’de yüksek ihtimalle bu sistemi kullanacak.

Mercedes’in elektrikli araçlar hususundaki nihai hedefi ise 2050 yılına kadar yollarda CO2’siz bir ulaşıma öncü olmak.

eActros LongHaul’u elektrikliyiz olarak merakla bekliyoruz.Tanıtıldığı gün tekrardan görüşmek üzere!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için buraya tıklayın.Ayrıca bizi instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir