Lucid Air Sapphire tanıtıldı! İşte Tüm Detayları ile Sapphire

Lucid Air Sapphire

Gün içerisinde Monterey Otomobil Haftası’nda gün yüzüne çıkan Lucid Air Sapphire modeli, resmi olarak tüm dünya ile aynı anda tanıtıldı.Dünyanın ilk elektrikli spor otomobili konumunda yer alacak Lucid Air Sapphire’i tüm detayları ile yazımızda sizlerle paylaştık.

Monterey Otomobil Haftası

Lucid’in CEO’su, performans, kendine has tarzı ve şarj hızı üçlüsünde elektrikli otomobil dünyasının zirvesinde olma arzusunu ile EV pazarını şaşırtmak ve fark yaratmak için bu kimlikte bir otomobil meydana getirdiklerini vurguladı.

Lucid Air Sapphire‘in yalnızca lüks bir spor otomobil değil ve “sadece” evrimleşmiş bir model olduğunu düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz diyebiliriz.Tüm detayları ile şaşırtıcı bir otomobil gerçeğini ön planda tutmakta fayda var.

Sapphire aslında gerçek bir çizgi, teknik, stilistik ve daha gelişmiş bir çok malzemeden meydana gelen bir araç. İsim seçiminde ise amiral gemisi Lucid Air örneğinde olduğu gibi, Newark evinin gelecekteki ürünlerine eşlik edecek bir safir değerinde düşünülmüş olması da otomobil isim konusunda tercihinin tesadüf olmadığını gösteriyor.

3 Elektrikli Motor ile Gücü Zirvede!

Lucid Air Sapphire, ikisi arka aksta ve biri önde olmak üzere üç motordan oluşan bir güç aktarma organı ile ilk “süper lüks elektrikli sedan” olacak.

Arkadan çekişli ünite ayrıca yeni ısı değişim teknolojisi ve artırılmış soğutma sıvısı girişi sunacak. Pil sistemi de daha fazla güç sağlamak için güncellendi.

1200 beygir güç üreten elektrikli sedan

Lucid Motors’a göre aslında Sapphire, Grand Touring Performance’dan (1.050 hp’den) bile daha fazla güce sahip olacak ve iki saniyeden daha kısa bir sürede 0-100 km / s ile 1.200 hp’ye ulaşacak. “Zaffiro”, frenleme sırasında bu kütleyi desteklemek için açıkça karbon seramik disk frenlerle donatılacak.

Lucid Air Sapphire’in üretim tarihi belli oldu!

Lucid Motors’un şasi ve araç dinamikleri Direktörü David Lickfold’un açıklamalarına göre, “Bu ilk Sapphire modeliyle hedefimiz, olağanüstü tahrik gücünü daha hassas sürüş dinamikleri, daha keskin, daha duyarlı sürüş dinamikleri ve daha fazla gövde kontrolü ile entegre etmek.”

Lucid Air Sapphire, 2023’ün ilk yarısında üretime başlayacak.

Lucid Air Sapphire’i nasıl buldunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz! Yorumlarınızı merakla bekliyoruz…

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir