Hiper elektrikli Lotus Emeya testleri tamamladı

lotusemeya
lotus emeya

Tamamen elektrikli hiper otomobil Lotus Emeya tüm testlerini başarıyla tamamladı. Son olarak zorlu kış testlerini de tamamlayan Lotus Emeya’nın teslimatları çok yakında başlayacak.

Lotus mühendisleri kış boyunca doğrulama çalışmalarını sürdürürken tamamen elektrikli hiper GT, Finlandiya’nın Ivalo kentinde test edildi. Kuzey Kutup Dairesi’nde son haftalarda sıcaklıklar -25 santigrat dereceye kadar düşerken testi gerçekleştiren ekip aracı -40 santigrat dereceye kadar test etmek için yerel bir otomotiv ‘dondurucusuna’ koydu.

lotus-emeya-1
lotus emeya

Lotus, Emeya ile ilgili herhangi bir resmi teknik veri paylaşmasada aracın Lotus’un ilk tamamen elektriklisi Eletre ile benzer olacağını söylüyor. Bu da okları Lotus Emeya’nın 700 kilometreye kadar menzil sunacağını gösteriyor. Eletre’ye benzeyen Emeya’nın üretimi, Çin’in Wuhan kentindeki fabrikasında gerçekleşecek. Bu fabrika son dönemde adından sıkça bahsettiren Çinli Geely şirketinin. Lotus’un elektrikli modellerini Geely üretecek.

lotus-emeya-2
lotus emeya

Emeya, bu yıl piyasaya sunulduğunda Lotus’un bu hedefe doğru yolculuğuna devam edecek. Otomobil üreticisinin ilk dört kapılı coupési olan Emeya’nın 0-100 km/s verisi yalnızca 2,8 saniye. Lotus Emeya’nın önümüzdeki ay Çin’de teslimatlara başlaması bekleniyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir