Elektrikli MPV ‘Li Auto Mega’ tanıtıldı

li auto mega
li auto mega

Çin Pekin merkezli Li Auto’nun tamamen elektrikli MPV modeli Li Auto Mega’nın üretimleri başladı. Mega ile ilgili tüm detayları Çinli şirket teslimat tarihini de başladı.

Resmi olarak 1 Mart tarihinde tanıtılan elektrikli MPV Çin’de, yapılan resmi lansmandan bu yana büyük ilgi görüyor. Li Mega yalnızca üst versiyonda siparişlere açıldı. Çin’de siparişe açılan Mega’nın fiyatı ise 77.760 dolarlık başlangıç fiyatına sahip.

2023 yılı 17 Kasım’da Guangzhou otomobil fuarında ilk kez piyasaya sürülen elektrikli MPV Li Auto Mega, 12 dakikalık şarj ile 500 kilometreye kadar menzile ulaşabiliyor. Bu da aracı dünyanın en hızlı şarj edilen tamamen elektrikli aracı yapıyor. Guangzhou’da piyasa sürülüp aynı gün ön siparişe açılan Mega, ön siparişe açıldıktan sonra ilk 3 saat içerisinde 10.000 fazla ön sipariş aldı.

7 kişilik 5.350 mm uzunluk, 1.965 mm genişlik, 1.850 mm yükseklik ve 3300 mm dingil mesafesi gibi boyutlara sahip elektrikli MPV performans tarafında 536 HP güç sunuyor. 102.7 kWh batarya kapasitesine sahip MPV 700 km menzil sunuyor. Aracın 0/100 km/s verisine baktığımızda ise bu rakam yalnızca 5,5 saniye.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir