Leapmotor, yeni elektrikli sedanı C01’i duyurdu!

Leapmotor C01

Çinli elektrikli araç üreticisi Leapmotor’a T03 modeli ile aşinayız.Leapmotor’un T03 modelini sizlerle detaylı olarak paylaşmıştık.Daha önce ülkemizde de bir kaç defa görüntülenen T03 modeline buraya tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde ünlü galerinin distribütörlüğünü aldığı Leapmotor, galeri aracılığıyla satışa sunulmakta.Kısa bir süre önce Çinli üretici Leapmotor, yüzde 100 elektrikli sedanı C01’i duyurdu.Beş metre genişliğinde sedan kasaya sahip C01, toplam 717 kilometreye kadar menzil katediyor.

Leapmotor’un amiral gemisi niteliğinde sedan modeli C01, 100 kilometre hıza yalnızca 3,7 saniyede ulaşıyor.Araç içinde farklı bağlantı donanımları da mevcut.3 ekranı barındıran bu araçta Qualcomm Snapdragon 8155 yongası kullanılmış.Ayrıca yüz tanıma özelliği de eklenmiş ve Face-ID ile birlikte araç hem açılıyor hem de çalıştırılabiliyor.Leapmotor’un duyurduğu bilgiler arasında da Siri aracılığı ile de bu işlemler yapılıyor olabilecek.

Çinde ön siparişleri alınmayan başlanan Leapmotor C01 için fiyat aralığı 170.000 ile 270.000 yuan arasında.Bu da aracın avrupa piyasasında 25.000 – 40.000 euro arasında satılacağını doğruluyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araç ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir