Elektrikli Lancia Ypsilon Cassina görücüye çıktı

Limited edition olarak üretilmesi beklenen tamamen elektrikli 2024 Lancia Ypsilon Cassina, ‘EDIZIONE LIMITATA CASSINA’ görücüye çıktı. 

Araç hakkındaki tüm teknik detaylar şu an için henüz paylaşılmış değil. 2024 Lancia Ypsilon Cassina, markanın kuruluş yılına özel olarak tasarlanmış özel bir versiyon olarak ortaya çıkıyor. Aracın dikkat çekici tasarımı, özellikle iç mekanında geniş bir kokpit alanı sunuyor. Orta konsolda bulunan yuvarlak yapıdaki bölüm, kablosuz şarj desteği sunan bir ekranın altına yerleştirilmiş ve modelin öne çıkan özelliklerinden biri haline gelmiş. Üretim kısmında paylaşılan bilgi ise limitli üretilecek olması ve toplamda 1.906 adet olması.

İki farklı ekran yan yana konumlandırılmış, Lancia’nın sesli dijital asistanına özel bir yuvarlak parça olan “Sala” bulunuyor. Resmi teknik bilgi paylaşılmasada modelin, 54 kWh batarya kapasitesiyle yaklaşık 403 km menzil sunması bekleniyor.

Aracın tek bir 156 HP elektrik motoru üzerine kurulduğu da paylaşılan diğer bilgiler arasında yer alıyor. Özellikle Avrupa pazarına yönelik üretilmesi hedeflenen modelin limited edition versiyonunun satışı ile oluşacak talep doğrultusunda Ypsilon olarakta satışa sunulması bekleniyor.

Genel satışa açılacak elektrikli Ypsilon’un tanıtımı ise Lancia tarafından paylaşılan 14 Şubat tarihinde gerçekleşecek. için. 14 Şubat’ta tanıtılması beklenen elektrikli Ypsilon, İtalya’nın Milan şehrinde tanıtılacak. Türkiye ile ilgili satış konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir