Hyundai, Kona Electric N Line’ı tanıttı: Sportif elektrikli

Hyundai, sportif görünüme sahip agresif detaylarıyla ön plana çıkan Kona Electric N Line‘ı tanıttı. Elektrikli versiyonun yanı sıra benzin ve dizel versiyonları da lansmanda yer aldı.Hyundai Kona Electric N Line‘ın lansmanından paylaşılan tüm detayları sizlerle yazımızda paylaşacağız.

Kona Electric ve Kona’dan tasarım olarak çok bir farkı olmasada N Line’da agresif detaylara yer verilmiş.Özellikle ön ve arka tamponlarda bu agresiflik ön plana çıkıyor.Hyundai’nin gerçekleştiği lansmanda Kona N Line için 3 farklı versiyon bulunuyor: benzin, dizel ve elektrik versiyonları.

Kona Electric N Line‘da, ‘N Line’ için farklı bir performans verecek aktarma organı ve buna bağlı teknik özellik bulunmuyor.Kona Electric N Line 215 HP (160 kW) güce ve 65 kWh batarya kapasitesine sahip.514 kilometreye kadar menzil sunan aracın 0-100 km/s verisi ise 7,8 sn.

İlk olarak İngiltere’de siparişe açılan Kona Electric N Line, 40.000 poundluk başlangıç fiyatına sahip. Avrupa’da ise 50.000€ gibi bir başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu. Hyundai’ın N Line performans araçlarının Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Kona N Line’ın Türkiye’ye gelmesi ile ilgili bilgi henüz paylaşılmış değil.

Hyundai Kona Electric N Line’ın şubat ayında üretime girmesi bekleniyor.Teslimatlar ise Mart-Nisan ayında gerçekleşecek.

Hyundai Kona Electric N Line’ı nasıl buldunuz? Siz olsaydınız tercih eder miydiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi X (eski adıyla Twitter) ve Instagram’da takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın!

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)Linkedin

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir