Kia EV9, 2023 lansmanı öncesi test aşamasında görüntülendi!

Kia EV9

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız Kia EV9 yazımızda tüm detaylara değinmiştik.Gün içerisinde Kia tarafından EV9 modelinin testlerden geçtiği bilgisi paylaşıldı.Kia EV9’un testlerinin tüm detaylarını sizlerle yazımızda paylaşacağız.

Kia , EV9’un 2023’te ki dünya lansmanı öncesi test programının ayrıntılarını açıkladı.Tamamen elektrikli SUV, markanın amiral gemisi modeli olacak.Kia’nın marka dönüşümünü hızlandıracak ve sürdürülebilir elektrikli mobilite alanındaki liderliğini teyit edecek.

Üst düzey tasarım, yüksek performans, menzil, sürüş dinamikleri, teknoloji ve konforda yeni standartlar belirlemek için 44 aylık zaman sürecinde geliştirilen EV9’un her yönü ile liderliğe hazır durumda diyebiliriz.

Sınırları zorlayan performans

Test aşaması kısmına değinecek olursak EV9, en zorlu koşullarda bile maksimum güvenlik koşulları sağlamak için 4WD tırmanma tepesi ve engebeli arazi pistinde zorlu bir programının yanı sıra derin sudan geçiş testlerinde bulundu.Aynı zamanda, Avrupa’dan bildiğimiz Belçika’daki yolların acımasız kaldırım taşları, Kia mühendislerinin EV9’un sürüş konforunu ve kaliteyi mümkün olan en zorlu denemelere tabi tutmasını da sağlamış oldu.

Kia, dünyaya ilk olarak geçen yıl Los Angeles’ta AutoMobility LA’da tanıtılan Kia Concept EV9 biçimindeki en yeni amiral gemisi modelinin bir önizlemesini otomobil meraklıları için paylaşmıştı.Koreli şirketin yeni tamamen elektrikli modeli EV9 bir SUV ile mümkün olanın zirvesini temsil edecek.Şirketin gelişmiş Elektrikli Küresel Modüler Platformu (E-GMP) üzerinde geliştirilen Kia EV9, sofistike, yüksek teknolojili ve sürdürülebilir mobilitede yeni bir çağı başlatacak ve bu bayrağı bu alanda en iyi şekilde dalgalandıracak.

Kia EV9’U nasıl buldunuz? Sizce Kia EV6 gibi bir popülerlik yakalayabilecek mi? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir