Kia EV9’dan ilk görüntüler geldi! İşte EV9’dan Yeni Detaylar

Kia EV9

Kia EV9’dan yeni detaylar geldi.Aylardır özellikle tasarım konusunda merak ettiğimiz EV9’u tüm detaylarıyla sizlerle paylaşacağız.Ödüle doyamayan Kia’nın elektrikli otomobillerinin yenisine EV9’da katılabilecek mi? Merakla takip ediyor olacağız.

Kia, Concept EV9’da diğer EV serilerinden farklı olarak çarpıcı biçimde köşeli bir gövde kazandırdı.Bunu Cadillac tarzı araçlara da benzetebiliriz.Kia’nın şirket olarak EV9 modeli için önemli bir konumda olduğunu ve bu konumun gelecekteki Kia modelellerine de yansıyacağını belirtiyor.Şuanlık Concept EV9 ve Kia EV9 isimleri arasında kararsız kalan Kia, bunu da duyurur diye düşünüyoruz.Aracın her yönden baktığımızda farklı bir ambiyansta olduğunu, biçimleriyle, ön ve arkadan görünüşünde kabaca bir aydınlatmaya sahip, ancak geleneksel yan aynalara sahip tıknaz görünümlü bir SUV gördüğümüzü ifade etmekte fayda var. 

Kia EV9’un ilk kez basına düştüğü görselde Almanya’nın Nürburg şehrinin Nürburgring-Nordschleife pistinde yayınlanması elektrikli SUV’nin kesinlikle artık geliştirmenin ilk aşamalarında olmadığını gösteriyor. 

Kia EV9 İlk bakış

Kia EV9’un özelliklerine baktığımızda ise:

Kia EV9’un özelliklerine baktığımızda yaklaşık 4,90 ila 4,95 metre uzunluğunda ve ön ve arka aksı arasında üç metre mesafe bulunuyor.Bu, markanın Avrupa’da sunduğu en büyük SUV olan Kia Sorento’dan yaklaşık olarak 10 cm daha büyük olduğunu gösteriyor.

Kia EV9 yedi kişiye kadar yolcu kapasitesine sahip.Bu da Kia EV9’un oldukça geniş bir alana sahip olduğunu gösteriyor.

Kia EV9 ne zaman çıkacak?

Kia EV9’un 2023 civarında piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Markanın diğer birçok elektrikli modeli de bunu takip edecek. 2027 yılına kadar marka, uluslararası portföyünde 14 EV’ye sahip olmayı hedefliyor.

Kia EV9 kaç kilometre?

Kia Concept EV9, tam şarjla yaklaşık 480 kilometreye kadar menzil mesafesine sahip olacağı konuşulan konular arasında yer alıyor.

Kia EV9’u nasıl buldunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle fikrinizi belirtebilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir