Kia EV8 800 kilometre menzille geliyor

kiaev8
kiaev8

Hyundai-Kia Grubu eM adını verdiği yeni elektrikli araç serisinin özelliklerini tanıttı. Bununla birlikte carscoops‘un haberine göre sızdırılan özellikleriyle dikkat çeken Kia EV8 ön plana çıktı.

Kod adı GT1 olan araç, Kore medyasına sızan bir belge sayesinde geliştirildi. Araç muhtemelen Kia EV8 olarak adlandırılacak ve benzinli Stinger’ın yerini alacak. EM platformu üzerine inşa edilecek tamamen elektrikli sedan EV8’in 800 kilometre menzile ve 612 beygir gücüne sahip olacağı sızdırıldı.

EM platformuna geçiş, Kia’nın hali hazırdaki e-GMP platformunda daha fazla verimlilik sunacak. 1 13,2 kWh kapasiteli devasa bir batarya ve 800 V mimarisine sahip olacak. 800 V motor kullanılacak araçta şarj tarafında diğer ev modellerine göre ciddi bir iyileştirme yapıldı. Tamamen elektrikli sedanın şarj hızının 350 kW’ı aşması bekleniyor.

Hyundai-Kia grubunun eM platformunu ilk olarak 2025 yılında Genesis markası adı altında tanıtması bekleniyor. Kia EV8 için şuan için konuşulan konular arasında aracın 2025 yılında piyasaya sunulması bilgisi yer alıyor.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir