Kia EV6 GT Monterey’de görücüye çıktı ve tanıtıldı!

Kia EV6 GT

Kia America, Monterey Otomobil Haftası’nda 576 beygirlik EV6 GT performans crossover’ını tanıttı.Monterey Otomobil Haftası kutlamaları sırasında dünyanın dört bir yanından gelen spor otomobillerin yanında bulunması, Kia’nın vizyonunun ve hedeflerine giden yoldaki bir parçası olarak düşünebiliriz.

Kia EV6 GT Monterey Otomobil Haftası’nda Görüntülendi

Şimdiye kadar üretilen en güçlü Kia aracı olan EV6 GT’nin ortaya çıkışı ile birlikte elektrifikasyon ve Kia markası için yeni bir dönemi işaret ediyor.

Performans olarakta bekleneni sunuyor!

EV6 GT 0’dan 60 mph’ye 3.4 saniyede hızlanıyor ve maksimum hız 161 mph’ye çıkıyor.EV6 GT, elektronik olarak kontrolü sağlanan amortisörlere ve benzersiz ön süspansiyon performans bileşenlerine sahip özel bir spor süspansiyonu da a içeriyor.21 inç alaşım jantlarla donatılmış Z seviyeli Goodyear Eagle F1 lastikleri de EV6 GT’de standart olarak mevcut.

EV6 modelindeki sürüş modlarına ek olarak 2 yeni mod

EV6 GT, diğer EV6 modellerinde sunulan Eco, Normal, Sport ve Snow sürüş modlarına ek olarak GT Sürüş Modu ve Drift Modu’nu sunuyor.

Kia EV6 GT Pil Performansı

Pil kısmına değinecek olursak Kia EV6 GT, pil kapasitesinin yüzde 80’ini 350 kW’lık şarj cihazlarında 18 dakikadan kısa sürede doldurmasını sağlayan 800V hızlı şarj özelliklerine sahiptir. EV6 GT, yüzde 75 yüksek mukavemetli çelik ve ultra yüksek mukavemetli çelik kullanan güçlü bir gövde yapısına ve ayrıca dünyanın ilk, seri üretim entegre tahrik aksına (IDA) sahiptir.Bu sistem ile büyük oranda pilden tasarruf sağlayan bir araç konumunda.Ayrıca EV6 GT, 50kW ile 350kW arasında değişen hızlara sahip DC şarj cihazlarında çalışan, 400v ve 800v DC şarjı destekleyen, dünyanın ilk patentli çoklu şarj sistemini sahip.

Kia EV6 GT ne zaman satışta?

Q4 2022’de satışa çıktığında, EV6 GT dünya çapında Kia bayilerinde satışa sunulabilir.Ayrıca EV6 GT sipariş edenler, Electrify America şirketinin istasyonlarında üç yıl boyunca kullanılabilen 1.000 kWh şarj kredisi de almış olacak.Fiyatlandırmanın araç lansmanında duyurulacağı tahmin ediliyor.

Kia EV6 GT’yi nasıl buldunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir