Kia EV5 görücüye çıktı! Kia EV5’den Tüm Detaylar

Yeni elektrikli SUV modeli Kia EV5, Çin’deki Guangzhou Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Kia EV5 özellikleri, Kia EV5 fiyatı, Kia EV5 menzili ve çok daha fazlası tüm detaylarıyla yazımızda.

Kia EV5

Kia EV5 Özellikleri

Kia EV5 Fiyatı

Kia EV5 Menzili

Kia’nın Yueda şirketi ve KIA ortaklığıyla Çin’de ürettiği ilk elektrikli SUV modeli olan Kia EV5, Guangzhou Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.Kia EV5, eGMP platformundan 3 versiyona sahip olacak.

EV5, 4615 mm uzunluğunda, 1875 mm genişliğinde ve 1715 mm yüksekliğine sahip EV5’te diğer modellerden farklı olarak BYD’nin LFP hücreleri kullanışmış.ccNC adı verilen yeni bir bilgi-eğlence ekranı ve bir çift 12,3 inç dijital ekranın yanı sıra klasik KIA direksiyon simidi bulunmakta.

Kia EV5 Özellikleri

Üç farklı versiyonu bulunan Kia EV5‘in standart versiyonu 160 kW motor gücü, tek motor, 64,2 kWh batarya kapasitesi ile 530 km menzil sunuyor.

Bir üst versiyona baktığımızda ise 160 kW motor gücü, tek motor, 88 kWh batarya kapasitesi ile 700 km menzil sunuyor.

Performance 4WD versiyonuna baktığımızda ise 234 kW çift elektrikli motor bizleri karşılıyor. 4WD Performance versiyonu 94 kWh batarya kapasitesine sahipken henüz menzil bilgisi paylaşılmadı.

Kia EV5 Fiyatı

Kia EV5, 149.800 Yuan (yaklaşık 19.300€) başlangıç fiyatıyla ön satışa sunuldu.Türkiye’de satışa sunulursa motor gücü fiyat olarak avantaj sağlayabilir.

Kia EV5’i nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 

Paylaş

Diğer Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir